20 lutego Koleje Śląskie ogłaszają znów akcję bezpłatnych przejazdów dla kierowców zw względu na smog. Bezpłatne przejazdy obowiązują  20 lutego od godziny 00:01 do 24:00. na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Dobrą wiadomością jest  fakt, iż w sobotę (17.02) do Kolei Ślaskich trafił pierwszy spośród 12 czteroczłonowych Elfów 2 zamówionych w bydgoskiej firmie Pesa.

"22WEd to najdłuższy typ taboru dostarczany nam w ramach aktualnego zamówienia. Krótsze pojazdy – dwu- i trzyczłonowe mają już okazję cieszyć oczy naszych pasażerów od pewnego czasu. Teraz do tej floty dołącza pierwszy pojazd czteroczłonowy. Łącznie ma on 340 miejsc dla podróżnych, w tym 190 miejsc siedzących. W ramach całości zamówienia Województwo Śląskie kupiło 12 takich pojazdów – 10 w ramach zamówienia podstawowego, oraz 2 w ramach zamówienia dodatkowego."- informują Koleje Śląskie.

Jak podają Koleje Ślaskie w  ciągu trzech weekendów w trakcie ferii około 4400 osób  wyjechało w kierunku Żywca i Zwardonia - na ferie w Beskidy postanowiło wybrać się pociągiem.

źródło i zdjęcie: Koleje Śląskie

Udostępnij Drukuj E-mail