Dzisiaj przed południem odbyła się konferencja prasowa w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu, dotycząca zbliżającego się XIX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego.
Dyrektor Biegu Mirosław Dziergas zaprezentował szczegóły tego wyjątkowego w skali naszego kraju wydarzenia i wespół z organizatorami, czyli Starostą Żywieckim  Andrzejem Kalatą i Burmistrzem Miasta Antonim Szlagorem oraz głównymi partnerami, którymi są Żywiec-Zdrój S.A. i Bank PKO BP przedstawili poszczególne etapy organizacji i przebiegu wydarzenia, które jak podkreślił starosta: "...odbędzie się w szczególnym czasie, w którym przypadają okrągłe rocznice, XX-lecie powiatu żywieckiego oraz 750-lecia miasta Żywca  i jest przykładem wzorowej współpracy zarówno samorządów jak i partnerów prywatnych, sponsorów i wszystkich służ, które z chęcią współdziałają przy jego organizacji".

Na pierwszym półmaratonie zorganizowanym w roku 2000 startowało 182 dwóch zawodników, a na tegoroczny bieg zgłosiło się już ponad 1800 uczestników z 11 krajów, w tym już 270 z powiatu żywieckiego. Pokazuje to jak na przestrzeni lat impreza to wspaniale się rozwinęła i promuje nasz region.

Na zawodników na trasie będą czekały punkty odżywcze, toalety oraz co jest nowością przenośne prysznice, a każdy startujący będzie miał możliwość wygrawerowania na medalu osiągniętego wyniku. Oprócz zwycięzców, którymi najprawdopodobniej zostaną biegacze z Afryki, organizatorzy ufundowali specjalne wyróżnienia dla 6 najlepszych  zawodników z Polski oraz zawodników z naszego powiatu.

Jak podkreśliła przedstawicielka Żywiec-Zdrój: "Tak wielka impreza nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez wsparcia kilkuset wolontariusyz, którzy będą pomagać na całej trasie, a w szczególności w specjalnej strefie na ostatnim, najbardziej wyczerpującym kilometrze biegu."

Natomiast Bank PKO BP, który jest drugim sponsorem zorganizował dodatkowo szczytny cel, jakim jest bieg charytatywny. Każdy z zawodników, który zdecyduje się przypiąć specjalną zawieszkę, wesprze zakup wózków inwalidzkich dla Ani i Patryka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu.

Specjalne atrakcje na żywieckim rynku będą przewidziane również dla wszystkich kibiców i turystów, którzy przyjadą wspierać biegaczy. Bęą mogli oni wziać udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Na rynku usytuowany zostanie także specjalny telebim, na którym będą wyświetlane relacje z trasy biegu

A tak wygląda medal oraz oficjalna koszulka tegorocznego biegu:


Przypominamy zapisy tylko drogą elektroniczną do 9 marca TUTAJ. Mieszkańcy naszego powiatu otrzymują 50% bonifikaty przy opłacie.
Regulamin i potrzebne informacje TUTAJ.
Start 18 marca o godzinie 10:00 z Rynku.

Udostępnij Drukuj E-mail