Po raz kolejny w tym roku Koleje Ślaskie proponują bezpłatne przejazdy dla kierowców, ze względu na złą jakość powietrza.

Bezpłatne przejazdy obowiązywać będą 5 marca (przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00) na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Koleje Ślaskie chcą był rok 2018 upłynął pod znakiem zdrowia i ekologii. Stąd też pojawiła się propozycja do rodziców, by niedziele wolne od handlu poświęcić na aktywny wypoczynek i wybrać się z dziećmi na  wycieczkę.

Każda pierwsza niehandlowa niedziela w miesiącu będzie okazją do bezpłatnych przejazdów  dla rodziców podróżujących z dziećmi w ramach oferty  „Rodzinne Niedziele”  począwszy od 11 marca, a następnie: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

Promocja będzie obejmować wszystkie połączenia z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych. Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować na wyprawę w góry (np. do Wisły albo Żywca), pozwiedzać Cieszyn czy wybrać się na rowerową podróż Leśną Rajzą.

źródło i grafika: Koleje Śląskie

 

Udostępnij Drukuj E-mail