Wiosna rozkwita na całego, śnieg stopniał, ale jednocześnie odsłonił wszystkie śmieci i brudy, które pod nim zalegały. Niedawno burmistrz Żywca zachęcał mieszkańców do uprzątnięcia swojego najbliższego otoczenia, a w przeprowadzonej akcji, w której uczestniczyły pracownicy magistratu, szkoły i przedszkola zebrano 12 ton śmieci.

Teraz inne miejscowości i gminy Żywiecczyzny organizują swoje akcje porządkujące własną okolicę.

Akcje sprzątania i porządkowania, w których angażują się lokalne władze, straż pożarna, stowarzyszenia i mieszkańcy, będą odbywać się do końca kwietnia.

Już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia rozpoczną się porządki w Gminie Jeleśnia, a dokładniej w Korbielowie, Krzyżówkach, Krzyżowej oraz Sopotni Małej. Kolejne wsie dołączą się do akcji tydzień później 21 kwietnia. Do włączenia zachęca Wójt Gminy Jeleśnia, Anna Wasilewska na swoim profilu FB:

Kochani, wszystko wokół nam mówi, że zaczęła się wiosna!
Chciałabym aby Nasze otoczenie było czyste i przyjemne dla oka. Nasza Gmina, miejscowość w której mieszkamy, miejsce gdzie jest nasz dom - to nasza wizytówka.
Postarajmy się aby okolica wokół naszych domostw, brzegi rzek i najbliższe otoczenie były czyste i zadbane
RAZEM możemy wiele.
Już w tę sobotę, 14 kwietnia o godzinie 9:00 Rozpoczynamy akcję Wiosenne Porządki w Naszym Regionie, pierwsza edycja sprzątania śmieci zalegających po zimie. Dziękuje jednostkom OSP, Radnym, Sołtysom oraz Wam drodzy mieszkańcy za chęć udziału.
W sobotę ruszamy z akcją w Korbielowie, Krzyżówkach, Krzyżowej oraz Sopotni Małej.
Jako Wójt Gminy Jeleśnia, zadeklarowałam, że zorganizuję odbiór i utylizację zebranych śmieci.
Przez tego typu inicjatywy chciałabym abyśmy wspólnie lepiej się poznali i wspólnie dbali o Nasz piękny region.
Kto będzie z nami w sobotę?

Zdjęcie: korbielów.net

Po zakończeniu sobotniej akcji sprzątania Wiosenne porządki w Naszym Regionie, Ksiądz Władysław Kubasiak z Krzyżowej zaprasza wszystkich uczestników na wspólne biesiadowanie i pieczenie kiełbasy.

W tym samym dniu odbędzie się wielkie sprzątanie żywieckiego Zabłocia, w którym uczestniczyć będą Jukoce, wędkarze, Klub KS. Góral oraz radny Jarosław Gowin. Rozpoczęcie o godzinie 9:00 na plaży przy ul. Tetmajera. 

28 kwietnia przewidziane jest sprzątanie Milówki, a o jego szczegółach informuje Sołtys, Sławomir Salamon w ogłoszeniu:

 

Udostępnij Drukuj E-mail