Ogromny zainteresowaniem cieszyła się akcja „Drzewko za surowce” z udziałem, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Fundacji Ekologicznej ARKA oraz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Sadzonki za śmieci rozdawano  14 kwietnia na parkingu przy CH Sarni Stok w Bielsku-Białej.

W tej edycji wydarzenia na uczestników czekało aż 5 tysięcy sadzonek drzew (świerków, jodeł, sosen, modrzewi, buków, lip oraz jaworów) i 6 tysięcy sadzonek kwiatów (bratki i stokrotki), przygotowanych przez leśników z nadleśnictw: Węgierska Górka, Ustroń oraz Bielsko.

Aby otrzymać sadzonkę wystarczyło zabrać ze sobą 10 kg makulatury, 20 butelek plastikowych czy szklanych, 20 puszek aluminiowych lub zużyte małe AGD/RTV. Chętnych nie brakowało - przez cały dzień ustawiali się w kolejce, by oddać surowce wtórne.

Na stoisku leśnicy rozdawali  broszurki i foldery na temat pielęgnacji poszczególnych sadzonek, lasów i pracy leśników, edukacji przyrodniczej.

Środki pieniężne ze sprzedaży zebranych surowców przeznaczone zostaną na cel charytatywny -  zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji "Rower pomaga".

 

źródło i zdjęcia: Nadleśnictwo Węgierska Górka

Udostępnij Drukuj E-mail