Bez komentarzy

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej wraz z Panią Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Magdaleną Worek chcą stworzyć nowe miejsce dla dzieci i młodzieży - Salę sensoryczną - Salę Sensira w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Żywcu.

Remont trwa, jednak brakuje środków na wyposażenie sali, dlatego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej organizuje więc zbiórkę na ten cel.

Projekt dofinansowała Polska Spółka Gazownictwa. Aktualnie remont sali przeprowadza firma budowlana Fraktal.

 

"Nasze zmysły dostarczają nam informacji o fizycznej kondycji naszego ciała i otoczenia wokół nas. Informacje te płyną do naszego mózgu tak jak rzeki płyną do morza. Niezliczone fragmenty sensorycznych informacji trafiają w każdej chwili naszego życia, nie pochodzą one tylko z oczu czy uszu, ale również z każdego punktu w ciele (zmysł dotyku), a nawet ze specjalnego zmysłu, który odbiera siłę grawitacji i ruch naszego ciała.

Mózg nieustannie gromadzi te informacje gdy osoba jest w ruchu, gdy się bawi, uczy, czy też odpoczywa. Mózg lokalizuje, segreguje i zarządza tą wiedzą. Gdy informacje płyną w prawidłowej organizacji w sposób zintegrowany, mózg może ich użyć do formowania percepcji, zachowania czy uczenia się. Gdy strumień informacji jest zdezorganizowany, życie (funkcjonowanie systemu nerwowego) może być jak godziny szczytu w mieście... Dlatego pomoc w ogarnięciu tego chaosu jest tak potrzebne chorym dzieciom…"

 

 

Jeśli chcesz wesprzeć stworzenie Sali Sensira podajemy numer konta:

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej
Nr konta – 79 8137 0009 0029 6881 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Żywcu 

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej 

 

Udostępnij Drukuj E-mail