Węgierska Górka.

 

Kolejny fantastyczny weekend za nami. Pogoda dopisała zarówno tym, którzy pragnęli się opalić, popływać w rzece lub aktywnie spędzić czas spacerując lub jeżdżąc na rowerze.


Tłumy turystów, którzy przewinęli się dziś przez Węgierską Górkę świadczą tylko o tym, że stolica naszej Gminy ma w sobie „to coś” co ich przyciąga. Malownicze widoki, ścieżki spacerowe i rowerowe, ale przede wszystkim łatwy dostęp do wszystkiego co potrzebne aby zregenerować siły na urlopie.

 

Naprawdę jest co robić, a każdy nawet grymaśny turysta znajdzie coś dla siebie. Od zabytkowych Kościołów w Żabnicy i w Cięcinie po forty obronne poprzez szlaki turystyczne i bajeczne krajobrazy z nimi związane.
Nic nie poprawia humoru tak jak rozmowa z pozytywnie nastawionymi do życia młodymi ludźmi. Wy macie w sobie coś czego brakuje mieszkańcom innych miejscowości. "Tu ludzie są otwarci, służą pomocą i nikt nie jest obojętny na los drugiego ..."– takie pochlebne opinie usłyszałem dziś od przypadkowo spotkanego człowieka rodem z Gdyni, który pytał mnie o najbliższy kościół.
Tak więc opinia przyjezdnych ma znaczenie. Dla przypomnienia dodam, że już za trzy tygodnie w pierwszy weekend sierpnia ruszają XXII Dni Węgierskiej Górki! Gwiazdami, które najjaśniej zaświecą w pierwsze sierpniowe noce będą zespół „ENEJ” i Grzegorz Hyży! Wszystkich gości serdecznie zapraszamy!

Dla WGmedia zaprzyjaźniony Paweł Jurasz 

Udostępnij Drukuj E-mail