W tym roku to już 18 Edycja Szlachetnej Paczki w Polsce, a czwarta w rejonie Milówka-Węgierska Górka.

Liderem tegorocznej akcji na rejon Milówka-Węgierska Górka jest Joanna JędrzkiewiczPonadto zespół Szlachetnej Paczki liczy 12 wolontariuszy.

"Pomocą objęte będą rodziny z terenu gminy Milówka (mamy rodziny z Szarego, Kamesznicy, Milówki), gmina Węgierska Górka (Węgierska Górka, Żabnica, Cisiec), gmina Rajcza (Rajcza), Gmina Ujsoły (Złatna, Soblówka). Aktualnie trwa weryfikacja 20 rodzin z powyższych miejscowości. Połowa z nich wprowadzona jest już do bazy. Wszystkie rodziny musza wyrazić zgodę na udział w takiej akcji. Osoby prywatne, rady parafialne, kółka lokalne, KGW, itp. mogą zgłosić jeszcze rodzinę, która znajduje się w trudnej sytuacji ze względu na chorobę, niepełnosprawność, zdarzenia losowe jak np. pożar do 10 listopada." - mówi liderka Szlachetnej Paczki na rejon Milówka-Węgierska Górka Joanna Jędrzkiewicz.

Baza rodzin zostanie oficjalnie otwarta 17 listopada. Wtedy to można wejść na stronę Szlachetnej Paczki wybrać rejon np. Węgierska Górka, przeczytać opisy rodzin i wybrać rodzinę, której chciałoby się pomóc. Darczyńca kontaktuje się z wolontariuszem i przygotowuje paczki.

8-9 grudnia będzie Weekendem Cudów to finał Szlachetnej Paczki - przygotowane Paczki dostarczane są do lokalnego magazynu, po czym wolontariusze dostarczają je do wybranych przez darczyńców rodzin. 

Szlachetna Paczka jest organizacją prospołeczną. Zachęcamy do tego, by zostać darczyńcą.

Kontakt do Lidera: Joanna Jędrzkiewicz email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 695 455 901

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do konkretnych ludzi i poznają ich historie. Wysłuchują tych, których nikt nie chce słuchać. Z każdą odwiedzaną rodziną przeprowadzają pogłębiony wywiad. Pytają o przeszłość, o teraźniejszość i o marzenia. Gromadzą nieporównywalny z niczym materiał, będący źródłem wiedzy o tym, jak wygląda dziś polska bieda. Raport o biedzie jest zapisem tego, czego się dowiedzieli w poprzednich edycjach.

zdjęcie w tle: archiwum WGmedia

 

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail