Koleje Śląskie oświadczyły, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez zarządcę infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe, prace modernizacyjne prowadzone na odcinku pomiędzy Żywcem a Zwardoniem ulegną przedłużeniu, co spowoduje konieczność dalszego funkcjonowania Zastępczej Komunikacji Autobusowej na tym odcinku.

 

remont_tory

 

Powrót pociągów po pracach modernizacyjnych pomiędzy Żywcem a Węgierską Górką, planowany pierwotnie na 15 listopada został przesunięty o kilka dni. Według PKP PLK kolejnym realny termin oddania szlaku do eksploatacji został wyznaczony 21 listopada, czyli w najbliższą środę. Najprawdopodobniej więc do tego czasu więc zatem zamiast pociągów KŚ pomiędzy Żywcem a Zwardoniem nadal będą musiały kursować zastępcze autobusy. Przypomnijmy, że prace remontowe rozpoczęły się 7 sierpnia.

 

remont_tory

 

"Mamy nadzieję, że 22 listopada nasze pociągi będą mogły już wrócić na szlak. Szczegółowy rozkład jazdy dla linii S5 jest dostępny w liniowym rozkładzie jazdy." – informuje biuro prasowe przewoźnika na stronie internetowej.

 

źródło: silesia info transport

zdjęcia: CTL Logistic

Udostępnij Drukuj E-mail