Chcesz realnie przyczyniać się do ratowania życia, ale nie zawsze masz na to szansę? Już dziś zaplanuj rozpoczęcie wiosny z nowym postanowieniem – oddaj krew potrzebującym.

„Wiosna Otwiera Nowe Życie”- pod tym pięknym hasłem w pierwszy dzień wiosny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Urzędzie Miejskim w Żywcu, serdecznie zaprasza na akcję pobierania krwi. Już 21 marca na żywieckim Rynku w godzinach 9.00 - 14.00 możesz oddać krew i w ten niesamowity sposób powitać w tym roku wiosnę, łącząc szczytny cel z własną satysfakcją! Wraz z wiosną otwórzmy serce na wspaniałe możliwości i nie bójmy się  podjąć wyzwania pomagania innym. Takie wagary to my wspieramy! 

Ponadto dla uczniów szkół podstawowych z Żywca Klub HDK PCK ogłasza konkurs plastyczny „Wiosna otwiera nowe życie” w którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Żywca. Regulamin konkursu dostępny na dole strony.

Krew oznacza życie. Krew to lek, który ratuje życie i przywraca zdrowie, a którego nie da się wyprodukować sztucznie w żadnym, nawet najnowocześniejszym laboratorium.  Krew potrzebna jest zawsze, a wraz ze wzrostem liczby specjalistycznych operacji zapotrzebowanie na ten cenny lek stale rośnie.  Pamiętaj: im więcej dawców, tym więcej uratowanych pacjentów. Od nas samych zależy czy będzie jej pod dostatkiem dla chorych będących w potrzebie.

Pamiętaj - oddawanie krwi nie obniża zdrowia dawcy i w żaden sposób go nie osłabia, za to przyczynia się do niesienia dobra, sprawiając dawcy ogromną satysfakcję i dając możliwość ratowania nierzadko najmłodszych dzieci oraz chorych i poszkodowanych będących w ogromnej życiowej potrzebie.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Żywcu w Przychodni przy al. Piłsudskiego w każdą środę i piątek można oddać krew. Dawcy mogą się rejestrować od godz. 7.30 do 12.00, a w każdą pierwszą środę miesiąca punkt poboru jest czynny od 7.30 do 16.00. Warto zachęcić do oddania krwi wszystkich, którym stan zdrowia pozwala na ten szlachetny czyn.
Kto i kiedy może oddać krew?


Regulamin konkursu:

 

Udostępnij Drukuj E-mail