Koniec ferii.
Bez komentarzy

Czas ferii dobiegł końca i już jutro uczniowie z większym lub mniejszym entuzjazmem wrócą do szkół.

Z bagażem opowieści i lawiną uśmiechu pierwszy dzień po powrocie w mury szkoły nie będzie na pewno taki zły, jak się wydaje. Po dwutygodniowej przerwie w szkole znów zabrzmi dzwonek, a szkolne klasy zapełnią się uczniami. Wypoczęci i z pokładem nowej, świeżej energii uczniowie znów będą pochłaniać wiedzę przekazywaną przez nauczycieli.

Powroty nie zawsze są radosne, o czym można przekonać się słysząc, co dzieje się z „Hamrą”. Z większym biciem serca i strachem, co dalej, uczniowie tej szkoły wrócą do codziennych obowiązków. Góralski charakter, waleczność uczniów i zawziętość rodziców nie pozwala nikomu nawet dopuszczać do siebie myśli, że przyszłych ferii w ZSZiO nie będzie. Każdemu komu na sercu leży dobro tej szkoły ściska mocno kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie walki o szkołę!

Drugi semestr to czas egzaminów. Już 5 kwietnia przed pierwszym ważnym egzaminem w życiu staną szóstoklasiści. Egzamin numer dwa w swoim życiu, tym razem trzydniowe pisanie w dniach 18-20 kwietnia czeka gimnazjalistów. Ostatnimi, którzy zasiądą przed komisją nad arkuszem egzaminacyjnym będą maturzyści, których pisanie czeka
w dniach 4-6 maja.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć samych wspaniałych ocen i zapału do nauki każdemu uczniowi. Piszącym egzaminy życzymy połamania długopisów i oczywiście zdania na maksymalną ilość punktów. Tak samo jak dzisiejsi uczniowie też byłem uczniem i dla pocieszenia każdemu przypomnę, że już 24 czerwca WAKACJE!


 

Red. Paweł Jurasz

Udostępnij Drukuj E-mail