Oceny: (Bez ocen)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

 

Chcesz zacząć biegać? Brakuje Ci motywacji? 

Zapewniamy - w grupie raźniej. Tak przekonują organizatorzy i uczestnicy akcji "Biegam Bo Lubię Lasy". W każdą sobotę o godzinie 9.30 na Bulwarach nad Sołą w Węgierskiej Górce spotkać można uśmiechniętych biegaczy. Inicjatorem biegowych sobót jest bardzo prężnie działający lokalny klub sportowy Halny Węgierska Górka. Skupia on w swych szeregach miłośników biegania - najprostszej formy ruchu - w znacznym stopniu amatorów, którzy dzięki regularnym treningom osiągają znakomite wyniki sportowe. Tym razem zawodnicy  Halnego postanowili rozbiegać Węgierską Górkę, czynnie włączając się do ogólnopolskiej akcji "Biegam Bo Lubię Lasy". Jej celem jest promocja biegania, zdrowego stylu życia i jednocześnie zachęcenie do uprawiania sportu w terenach leśnych. To także doskonały sposób na poznanie szlaków turystycznych w swojej najbliższej okolicy, to możliwość obcowania z naturą w różnych warunkach atmosferycznych. 

 

 

Zdj.: Ewa Jeremicz

 

Sobotnie zajęcia prowadzone są pod kierunkiem doświadczonych trenerów i biegaczy - Beaty Biegun, Bogusławy Dziergas, Mirosława Dziergasa i Magdaleny Worek. Każde spotkanie rozpoczyna się wspólną rozgrzewką, a następnie uczestnicy dzielą się na dwie lub trzy grupy - w zależności od ilości osób i sportowego zaawansowania.

 

 

 

Zdj.: Ewa Jeremicz

 

Treningi przeznaczone są dla każdego, przede wszystkim dla osób, które stawiają pierwsze kroki w bieganiu - podpowiemy, jak dobrze się przy tym bawić. O tym, że bieganie może być przyjemnie i nie musi być trudne świadczą uśmiechy na twarzach uczestników sobotnich akcji. 

Patronat nad akcją "Biegam Bo Lubię Lasy" w gminie Węgierska Górka objęło Nadleśnictwo Węgierska Górka. 

 

Udostępnij Drukuj E-mail