Oceny: (3 razy)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

 

Bazar, na którym można nabyć lub wymienić różne towary oraz produkty, głównie używane lub sprzedawane po niskich cenach. Pchle targi najczęściej odbywają się na otwartej przestrzeni, często organizowane z różnymi okolicznościowymi imprezami typu karnawał, czy koncert. Organizowane są również, w celu wyprzedaży rzeczy, z których już nie korzystamy, a które może odkupić ktoś inny – np. wózki, foteliki itd.

 

W dniu 15 maja 2016 r. W godz. 10.00 – 14.00 dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Rajczy i Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu po raz drugi w tym roku odbył się Pchli Targ w Rajczy.

 

 

 

 

Magdalena Sporek

 

 

Tym razem w sali GOKiS. Imprezę umilała muzyka z głośnika. Oprócz ubrań, butów, zabawek dziecięcych za symboliczną złotówkę, można było upatrzyć sobie ciekawą donicę lub oryginalną porcelanę.

Możliwe, że nazwa ”pchli targ” wzięła się z faktu, że na targach tego typu, zauważalny jest bardzo szybki obrót towarem, a także poruszanie się kupujących, przez co nasuwa się porównanie do pcheł, które zachowują się w podobny sposób.

 

Udostępnij Drukuj E-mail