Bazar, na którym można nabyć lub wymienić różne towary oraz produkty, głównie używane lub sprzedawane po niskich cenach. Pchle targi najczęściej odbywają się na otwartej przestrzeni, często organizowane z różnymi okolicznościowymi imprezami typu karnawał, czy koncert. Organizowane są również, w celu wyprzedaży rzeczy, z których już nie korzystamy, a które może odkupić ktoś inny – np. wózki, foteliki itd.

 

W dniu 15 maja 2016 r. W godz. 10.00 – 14.00 dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Rajczy i Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu po raz drugi w tym roku odbył się Pchli Targ w Rajczy.

 

 

 

 

Magdalena Sporek

 

 

Tym razem w sali GOKiS. Imprezę umilała muzyka z głośnika. Oprócz ubrań, butów, zabawek dziecięcych za symboliczną złotówkę, można było upatrzyć sobie ciekawą donicę lub oryginalną porcelanę.

Możliwe, że nazwa ”pchli targ” wzięła się z faktu, że na targach tego typu, zauważalny jest bardzo szybki obrót towarem, a także poruszanie się kupujących, przez co nasuwa się porównanie do pcheł, które zachowują się w podobny sposób.

 

Udostępnij Drukuj E-mail