Budowanie relacji między ojcem i dzieckiem jest wspaniałą rzeczą, ale praca, którą w tym kierunku wykonuje Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej - ciecinaeu, jest absolutnie fantastyczna. Organizowany od trzech lat Projekt TATO, nie tylko łączy pokolenia, ale również przynosi satysfakcję ojcom i niebywałą frajdę dzieciom.

Benek Biegun, członek Stowarzyszenia ciecinaeu, pomysł zaczerpnął od organizacji tato.net, która zajmuje się budowaniem relacji między ojcem i dzieckiem. Wszystko zaczęło się od wspólnych, weekendowych wycieczek w góry, na które ojcowie zabierają swoje pociechy. NA każdym spotkaniu udawało się zebrać kilka lub kilkanaście rodzin. Zazwyczaj towarzyszyło im ognisko, biwak, czy nocleg w schronisku.

„- Spotkania miały także swoją tematykę” – tłumaczy Benek. – „Oprócz zdobycia szczytu, ważne także było, aby dzieci miały możliwość poznania się i zabawy z pozostałymi dziećmi i rodzicami, dlatego, np. graliśmy w piłkę, budowaliśmy latawce, rozpalaliśmy ogniska, przeprowadzaliśmy gry terenowe itp.”

W projekcie, kierowanym do ojców oraz ich dzieci (w wieku 4 do 10 lat), poza rozwijaniem relacji i rozrywką, chodzi jeszcze o coś więcej. „- Integracja ojców i umiejętność radzenia sobie w codziennych sprawach związanych z opieką nad dzieckiem.” – wylicza Benek. „- Głównie podczas wyjazdów rodzinnych to mamy są odpowiedzialne za pakowanie ubrań, czy przygotowywanie posiłków. W tym projekcie zależy nam na tym, żeby każdy tata zajął się dzieckiem od A do Z.”

 

 

 

Dziś Beskidy to już za mało. W miniony weekend ambitni ojcowie zabrali swoje dzieci w Tatry. W planach jest jeszcze lipcowy spływ pontonami na Dunajcu oraz survivalowa noc pod namiotami w naszych okolicznych górach (10 wrzesień). Dzięki wsparciu firmy Żywiec Zdrój część kosztów projektu, głównie nocleg, pokrywany jest przez Stowarzyszenie. Wyżywienie i inne atrakcje, np. wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego pokrywają uczestnicy.

 

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej - Cięcina eu. Partner i sponsor: Żywiec Zdrój S.A.

 

Źródło: Żywiec Zdrój

 

Udostępnij Drukuj E-mail