2 czerwca w żywieckim Urzędzie Stanu Cywilnego obchodzono piękny jubileusz 50 wspólnie spędzonych w związku małżeńskim lat. Doceniając rolę i trwałość małżeńskiego pożycia, wręczono jubilatom w imieniu Prezydenta RP medale. Odznaczenia te otrzymują pary, które przeżyły ze sobą 50 lat. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy medale przekazał Burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Padło jednocześnie wiele ciepłych słów na temat wspólnie przebytej drogi małżeńskiej naszych dostojnych jubilatów. Nie każdemu jest dane, by po wielu latach móc jeszcze raz wrócić pamięcią do pięknych i wzruszających chwil zawarcia związku małżeńskiego.

"Minęło 50 lat od najważniejszego wydarzenia w Waszym życiu - od dnia, w którym złączyliście swoje losy na dobre i na złe, wstępując na wspólną drogę życia. Pół wieku w małżeństwie to bardzo długo, wychowaliście dzieci, doczekaliście się wnucząt. Życie Wasze z pewnością nie było łatwe. Były chwile trudne, ale również były chwile radosne i szczęśliwe. Dla młodego pokolenia jesteście wzorem godnym do naśladowania. Chylę przed Państwem czoło i życzę następnych szczęśliwych rocznic w małżeństwie. Niech wokoło otaczają Was ludzie życzliwi i serdeczni, którzy pomogą Wam w chwilach, w których będziecie tej pomocy oczekiwali. Życzę Państwu długich lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności" - powiedział Burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

    Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali nagrodzeni:

       * Cecylia i Jan Stanaszek

       * Aniela i Józef Mrzygłód

       * Janina i Wilhelm Drewniako

       * Mieczysława i Jerzy Jura

       * Bogusława i Bolesław Chudoń

       * Barbara i Zygmunt Hankus

       * Danuta I Ryszard Schmeichel

       * Janina i Zdzisław Pach.

Wszystkie pary oprócz medali otrzymały od władz miasta pamiątkowe upominki.

Gratulujemy tak wspaniałego stażu małżeńskiego i życzymy szanownym jubilatom dużo zdrowia, radości i wielu wspólnie spędzonych lat.

 

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail