Geniusz pióra i teatru wszechczasów - pod znakiem twórczości Williama Szekspira upłynął nastrojowy wieczór, zorganizowany 4 czerwca przez Żywiecką Bibliotekę Samorządową. Bowiem II edycja Nocy Bibliotek już za nami. W tym roku żywiecka Biblioteka dołączyła do ponad 1000 bibliotek w naszym kraju, które wspólnie w ramach Nocy Bibliotek promowały czytelnictwo i zachęcały do korzystania ze swojej bogatej oferty.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, której celem jest wskazanie nadrzędnej roli czytelnictwa dla rozwoju młodego pokolenia i usytuowania bibliotek, jako najbardziej dostępnej i otwartej formy instytucji kulturalnej. Dla samych bibliotek natomiast to doskonała okazja do zaprezentowania swoich zbiorów, wymyślenie ciekawej oferty artystycznej, edukacyjnej i rozrywkowej pod wspólnym hasłem, jakim jest książka. Centralne obchody Nocy Bibliotek odbyły się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

 

 

Ewa Jeremicz

 

W trakcie wieczornego spotkania w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej można było korzystać z wypożyczalni, a na uwagę zwraca fakt, iż przygotowano na ten czas wiele nowości wydawniczych. Noc Bibliotek okazała się także doskonałą okazją dla tych spóźnialskich czytelników, którzy zalegali z oddaniem w terminie książek. Można je było oddać bez żadnych konsekwencji. I ta właśnie czytelnicza amnestia w żywieckiej bibliotece cieszyła się dużym zainteresowaniem, bowiem wiele woluminów powróciło na biblioteczne półki.

 

 

Ewa Jeremicz

 

 

Żywiecka Biblioteka Samorządowa odnosząc się do hasła tegorocznej Nocy Bibliotek "Wolno czytać!" przygotowała szeroki program - coś dla ciała i dla ducha. Sobotnie popołudnie rozpoczął krótki pokaz kosmetyków znanej firmy. To był pełen atrakcji wieczór, a jego najjaśniejszą gwiazdą była postać Williama Szekspira. Można było poznać ciekawostki z życia autora "Makbeta", a także posłuchać sonetów lub samemu dołączyć do wspólnego ich czytania. Całość nastroju budowały dekoracje związane z życiem i twórczością słynnego dramaturga. Pozostawione gęsie pióro i otwarta księga pozwoliła mieć złudzenie, że Szekspir dopiero co opuścił swój pisarski warsztat.

Zespół Żywieckiej Biblioteki Samorządowej dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Nocy Bibliotek 2016. Kolejna edycja już za rok.

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail