Oceny: (Bez ocen)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Zapowiadana od dawna budowa nowego przedszkola w Żywcu na Zabłociu stała się faktem. W miniony poniedziałek 11 lipca w Urzędzie Miejskim w Żywcu doszło do podpisania ważnego dokumentu. Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor oraz prezes firmy Wodpol Adam Marszałek zawarli umowę, na mocy której wykonawca zobowiązuje się do realizacji ustalonych robót do końca lipca 2017 roku. Firma Wodpol wygrała przetarg na budowę nowego przedszkola. Placówka dla dzieci powstanie w Żywcu przy ulicy Tetmajera.

Chcemy, by już 1 września 2017 roku z nowego przedszkola mogli korzystać najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Jestem przekonany, znając dotychczasowe osiągnięcia firmy Wodpol, że inwestycja ta zostanie zrealizowana w zakładanym terminie" - powiedział burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.

 

Urząd Miasta Żywiec

 

Placówka, która wkrótce powstanie, będzie nowa i nowoczesna. Przedszkole ma bowiem przyjąć 150 dzieci, a cały układ funkcjonalno - przestrzenny zaprojektowano tak, by obiekt ten był dla najmłodszych miejscem przyjaznym, bezpiecznym i chętnie przez dzieci odwiedzanym. Na parterze budynku zaplanowano trzy sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniami do składowania leżaków, szatnie dla dzieci, sale dydaktyczne, kuchnie z zapleczem, pokój administracyjny, pomieszczenie konserwatora i pokój socjalny dla personelu technicznego. Piętro natomiast to analogicznie trzy sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniami składowania leżaków, 8 sal dydaktycznych, sala audiowizualna z pomieszczeniem na stroje, pomieszczenie socjalne wraz z szatnią dla pracowników i gabinet pielęgniarski. Kondygnacje połączone będą dwiema klatkami schodowymi wraz z windą dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt inwestycji sfinansowany zostanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz ze środków budżetu Miasta Żywca.

Udostępnij Drukuj E-mail