Bez komentarzy

 4 lipca rozpoczęły się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w budynku Szkoły Podstawowej w Rycerce Górnej. W tym roku zainteresowanie projektem było ogromne, a do samego projektu przystąpiło 35 osób. Pierwszy tydzień minął na zajęciach teatralnych, plastycznych, sportowych i muzycznych.

Ważnym punktem pierwszego dnia warsztatów było stworzenie przez dzieci i młodzież regulaminu warsztatów oraz pudełek na swoje wspomnienia z półkolonii. W drugi dzień za zadanie było wykonać hymn „Lata w teatrze”. Czytano dwa rozdziały książki o tematyce praw dziecka oraz wypisano rzeczy, które można by było zmienić w Rycerce Górnej.

Trzeciego dnia uczestnicy stworzyli wspólnie mapę Rycerki, hymn warsztatów, gazetkę i pocztówki. Dzień czwarty minął na projektowaniu herbu Rycerki Górnej, tworzeniu scen o prawach dziecka, śpiewaniu hymnu „Lata w teatrze”. Piątego dnia uczestnicy zdobyli Przegibek i Bendoszkę, a każdy uczestnik zrobił sobie zdjęcie z napisanym przez niego poprzedniego dnia ważnym prawem dziecka.

Przypomnijmy, że "Lato w teatrze” to program Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Gminy Rajcza. Partnerem jest e-teatr.pl. Kadrę warsztatów stanowią instruktorzy posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu edukacji kulturalnej. Kierownikiem wypoczynku i koordynatorką projektu jest Pani Aleksandra Bednarz, na co dzień aktorka, animatorka, instruktorka street art./graffiti na stałe związana z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu.

 

Wśród kadry, która odwiedziła nas w Rycerce są:

Kasia Koźlikowska - pedagog, menadżer kultury, pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu,

Maciej Zakrzewski - muzyk, producent i kompozytor, założyciel grupy Digit All Love,

Marta Nieradkiewicz – aktorka, na stałe związaną z Teatrem Starym w Krakowie. Na swoim koncie ma liczne role teatralne i filmowe, prowadzi także działania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą,

Piotr Dąbrowski - aktor, animator kultury, wykładowca w Studiu Aktorskim STA w Poznaniu, na stałe związany z Teatrem Polskim w Poznaniu.

Tomasz Mycan - aktor, animator i menadżer kultury, na stałe związany z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu. Oto Wasz opiekun-wychowawca

Anna Mikołajska - graficzka, plastyczka, fotografka, animatorka kultury. Prowadzi zajęcia edukacyjne z zakresu sztuk wizualnych z dziećmi i młodzieżą.

 

Przed uczestnikami warsztatów jeszcze tydzień „rządów'', a uwiecznieniem warsztatów będzie dwudniowy spektakl przed publicznością na sali gimnastycznej w Szkole w Rycerce Górnej, w sobotę 16 lipca i w niedzielę 17 lipca o godz. 1800, na które dzieci, młodzież i kadra serdecznie zapraszają.

Pani Aleksandra Bednarz dla WGmedia zgodziła się udostępnić zdjęcia z bloga warsztatów lato w teatrze 2016. 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły