16 lipca na sali gimnastycznej w szkole w Rycerce Górnej podziwialiśmy godzinny spektakl dzieci podsumowujący dwutygodniowe warsztaty teatralne: „Dzieciokracja, czyli Dziecięca Republika Teatralna” - pod kierownictwem Aleksandry Bednarz i jej kadry.

Już od progu dzieci witały gości i rodziców poczęstunkiem: świeżymi owocami i bakaliami. Spektakl rozpoczął się od postulatów dzieci i pikiety o prawach dziecka – od scen odegranych przez dzieci, podczas których poznaliśmy prawa dziecka: prawo do dostępu do informacji, prawo do kontaktu z obojga rodzicami, prawo do szacunku, prawo do prywatności, prawo do tolerancji i równości oraz prawo do miłości. Finałem programu okazała się debata z pytaniami: czym dla kogoś jest wolność, równość, miłość, tolerancja. Dzieci wcieliły się w role postaci z różnych krajów i w różnym wieku. Każdy miał prawo do własnego zdania i wyrażenia swoich poglądów. Następnie młodzi artyści odśpiewali hymn warsztatów oraz utwór „Sarna ” z użyciem własnoręcznie wykonanych instrumentów z butelek, desek itp.

Spektakl zakończyła zabawa w lustrzane odbicie, w której wzięli udział widzowie - zabawa, która rozbawiła wszystkich uczestników oraz gości.

W warsztatach wzięło udział 34 dzieci.

Aleksandra Bednarz złożyła serdeczne podziękowania za możliwość przeprowadzenia warsztatów oraz współpracę panu wójtowi gminy Rajcza - Kazimierzowi Fujakowi, panu Tadeuszowi Banasiowi - sołtysowi Rycerki Górnej, pani dyrektor szkoły w Rycerce Górnej - Irenie Bogdał, kadrze warsztatów, pracownikom gminy: panu Szymonowi Walusiowi i Adamowi Miesiączkowi oraz Annie Czanieckiej za pomoc w realizacji warsztatów, a Tomaszowi Sobel za pyszne kanapki.

Amatorskie nagranie naszej reporterki - Magdy

 

 Magda Sporek
Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły