Bez komentarzy

Wspólna marka, wspólny cel. Pod takim hasłem odbyło się już kilka spotkań, które mają na celu promocję naszego regionu oraz rozwój turystyki.

Jak każdemu z nas wiadomo Beskidy to grupa pasm górskich w Karpatach Zewnętrznych. Ale dla nas to także dom, kultura i przede wszystkim natura. Piękne lasy wypełnione różnorodnymi gatunkami zwierząt, szczyty górskie, z których roztaczają się piękne widoki, rzeki, potoki i również folklor. 

Pod wspólną marką promującą nasz rejon odbyło się już kilka spotkań przedstawicieli gmin: Rajcza, Ujsoły i Milówka oraz przedstawicieli różnych branż turystycznych. Na wielu spotkaniach przedstawiono pomysł zbudowania lokalnej marki, która w skali ogólnopolskiej ma za zadanie identyfikowanie obszaru gmin uczestniczących w Projekcie, a co za tym idzie dobre lokowanie oferowanych usług turystycznych. Przedstawiono pomysł na promocję regionu, na wspólną współpracę, dzięki której sektor turystyczny będzie wzrastał. Na czerwcowym spotkaniu podjęto także decyzje dotyczące wprowadzenia opłaty miejscowej dla turystów nocujących na terenie tychże gmin, a wpływy z tej opłaty mają zostać częściowo przeznaczone na finansowanie działań promocyjnych wspólnej marki.

W najbliższej perspektywie gmina Rajcza chce pozyskać pieniądze na budowę m.in. minitężni solankowych w Soli oraz tężni w Rajczy, remont wieży widokowej na Wielkiej Raczy, opracowanie interaktywnej mapy turystycznej, stworzenie Systemu Identyfikacji Wizualnej Gminy Rajcza.

5 lipca 2016 r. odbyło się spotkanie dotyczące przygotowania wniosku aplikacyjnego do Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja. Wniosek ten dotyczy stworzenia mobilnej aplikacji na smartforny, również z opcją dla osób słabowidzących - obejmującej swoim zasięgiem gminy: Rajcza, Ujsoły, Milówka, Węgierska Górka i być może Radziechowy–Wieprz – gmina jeszcze nie potwierdziła swojego udziału. Natomiast po słowackiej stronie mapą objęty będzie teren gmin m.in. Skalié i Oščadnica.

Aplikacja ma umożliwiać dostęp do kompleksowej oferty turystycznej obszaru transgranicznego oraz możliwość wyboru rodzaju tras turystycznych, czy sposobu rekreacji. Jak wspomnieliśmy aplikacja będzie również uwzględniała potrzeby osób słabowidzących. W późniejszej perspektywie planuje się poszerzenie terenu działania po polskiej i słowackiej stronie o kolejne gminy.

Wspólna marka to nie tylko aplikacja mobilna, to także wspólne zaangażowanie przedstawicieli branży turystycznej oraz promocja naszego rejonu poprzez kompleksowo przygotowaną ofertę dla turystów. Docelowo ma być stworzona także platforma internetowa, z której korzystający turysta będzie mógł dowiedzieć się, gdzie wypocząć, co zobaczyć, gdzie nocować, gdzie zjeść i jakie imprezy odbywają się w naszym regionie.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły