Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Od paru dni pogoda zaczęła sobie przypominać o panującej obecnie porze roku i pojawiło się długo wyczekiwane prawdziwe lato! To idealny czas, by zwiedzanie i uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych, czy artystycznych przynajmniej po części zamienić na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wszakże jeśli nie teraz to kiedy mamy nabrać kondycji i spalić kalorie?

Teren Beskidzkiej Trójwsi, tak jak i cały Beskid Śląski jest pokryty dość gęstą siecią szlaków turystycznych, co pozwala na względnie łatwe i przyjemne odkrywanie jego bogactwa przyrodniczo – krajobrazowego. Wiele tutejszych szlaków prowadzi nas do pobliskiej Wisły, a nawet Ustronia, co stanowi zaproszenie do dłuższych całodziennych wycieczek. Aktywna turystyka nie musi jednak ograniczać się jedynie do chodzenia po górach. Gmina Istebna znana jest z organizacji wielu ważnych imprez rowerowych i to zarówno tych szosowych, jak i związanych z kolarstwem górskim. Tym, którzy przyjechali do nas bez swoich dwóch kółek polecamy funkcjonujące tu wypożyczalnie rowerów, które w przystępnych cenach oferują sprzęt dobrej jakości. Dla nieco bardziej wygodnych skutery i rowery elektryczne. Można też inaczej np. konno! Od lat funkcjonuje na terenie Istebnej „Stajnia Kowalik”, która nie tylko oferuje jazdę konną, ale także zielone kuligi, a wszystko to w otoczeniu pięknych lasów i łąk. Od niedawna stajnia ma konkurencję, bowiem jeden z popularnych ośrodków kolonijnych postanowił rozszerzyć swoją ofertę o szkółkę jeździecką. „Las”, bo taką nazwę nosi szkółka oferuje swoim gościom: jazdę na lonży, jazdy grupowe, w terenie oraz lekcje prowadzone przez instruktorkę.

Ważnym punktem na mapie aktywnego turysty jest Base Camp Istebna, położony na tzw. Dzielcu (przysiółek Istebnej położony za centrum – dla jadących od strony Żywca). Znajdziecie tu Państwo nie tylko bardzo dobrze wyposażony, pełen atrakcji Park Linowy, ale także tor przeszkód i paintball. Właściciele Base Campu Istebna z chęcią zorganizują marsz na orientację, czy strzelanie z łuku lub dmuchawek. Możemy tu liczyć na dobry sprzęt i profesjonalną obsługę – słowem wymarzona miejscówka, nie tylko dla kochających ruch na świeżym powietrzu, ale także dla lubiących adrenalinę i szukających pomysłu np. na niebanalną imprezę integracyjną.

Zarówno rodzicom z dziećmi, jak i młodzieży polecić można jazdę na longboardzie. Ponieważ w jednym z poprzednich artykułów zatytułowanym „Najważniejsza Równowaga” szeroko opisywałam działalność Fundacji Longboard Kids na terenie Gminy Istebna, tym razem przypomnę jedynie, że longboard to świetny sposób na aktywność na leśnych drogach, których u nas nie brakuje. Fundacja organizuje jazdy z instruktorem zarówno indywidualnie, jak i na zajęciach grupowych, każdy znajdzie więc formę nauki lub doskonalenia techniki jazdy odpowiadającą jego potrzebom.

Od niedawna do promocji aktywnego wypoczynku na terenie Istebnej przyłączył się także działający zaledwie od kilku miesięcy Hotel Złoty Groń. Zarządzający obiektem przygotowali dla chętnych wakacyjny cykl zajęć rekreacyjnych, które odbywają się przez cały tydzień z wyłączeniem niedzieli:

·         poniedziałki; godzina 18.00 NordicWalking z instruktorem

·         wtorki; godzina 16.00 Rozgrywki Siatkówki Plażowej

·         środy; godzina 18.00 Zajęcia z Tańca Towarzyskiego

·         czwartki; godzina 18.00 Rozgrywki Piłki Nożnej

·         piątki; godzina 19.00 Plenerowe Zajęcia Fittnes

·         soboty; godzina 16.00 Wycieczka Rowerowa z Przewodnikiem

Wszystkich, którzy myślą poważnie o podjęciu wyzwania, jakim jest aktywność w górach zapraszamy także do skorzystania z bogatej oferty lokalnych sklepów sportowych – w Istebnej na Dzielcu oraz w Jaworzynce przy rondzie.

Życzę dobrej zabawy i coraz lepszej formy na każdy dzień!

{gallery}istebna2{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły