zdjęcie z wypadku.

Aktualizacja. Filmy.

Akcja ratunkowa w Ciscu.żywiec998.pl

 

W dniu 31.12.2014 około 11:45 do SKKP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze DK69 w miejscowości Cisiec. Na miejsce akcji zadysponowano dwa zastępy z JRG Żywiec, OSP Cisiec, OSP Milówkę oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Po przyjeździe jednostki z Ciśca dokonano wstępnego rozpoznania i stwierdzono, że w Volkswagenie zakleszczone są dwie osoby, a kierowca Audi wyszedł
o własnych siłach z samochodu. Natychmiast przystąpiono do uwolnienia poszkodowanych narzędziami hydraulicznymi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 30-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym vw golfem, którym kierował 60-latek. Jeden z poszkodowanych został przetransportowany do pobliskiego szpitala a pasażerka pojazdu śmigłowcem została przetransportowana do jednego ze śląskich szpitali. Kierowca audi nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy. 

Działania straży pożarnej polegały na uwolnieniu poszkodowanych z samochodu, udzieleniu pierwszej pomocy, zabezpieczeniu lądowiska LPR-u, posprzątaniu jezdni oraz udzieleniu pomocy przy załadunku samochodów na lawety.

 

 

 

 

 

SiŚ:

 

JRG Żywiec

OSP Cisiec

OSP Milówka

2 x ZRM

3 x Policja

LPR 

 Życzymy Wszystkim poszkodowanym powrotu do zdrowia.

źródło: żywiec998.pl

Udostępnij Drukuj E-mail