Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

300 owiec zeszło z Wielkiej Raczy przez Bendoszkę do bazy na Przysłopie Potóckim.

Baca z Młodej Hory i pomocnik - pasterz z Ukrainy nocowali z owcami na Przegibku. W niedzielę 31 lipca dotarli na Przysłóp Potocki, gdzie do początku października będą wypasali hale i gdzie będzie można je zobaczyć. Wraz z owcami na polanie pasą się 3 kozy, jedna mała kózka i cap. Jedna z kóz należy do schroniska na Przegibku. Pasterzom w zaganianiu i pasieniu owiec pomaga pies. Owcze mleko zwożone jest na dół, z którego gospodarze produkują oscypki. Można je zakupić w bazie na Przysłopie Potóckim. Na noc owce zaganiane są do zagrody. W dzień pasą się na polanach.

Do bazy na Przysłopie Potóckim możemy dojść pieszo - ok 1,5 godziny lub dojechać samochodem skręcając przed Rycerką Górną - Kolonia za mostkiem w lewo koło leśniczówki. Prosto do góry, mijając dawny lagier plac - skład drewna, Stasiową, gdzie RSP Płomień w latach 80-tych miała owce. Po drodze ukazują się piękne widoki na Oźną, Magurę, Parszywkę, Tatarki i Rycerkę Górna -Kolonie.

W zależności od tego, czy we własnym namiocie, czy w bacówce za nocleg w bazie możemy zapłacić od 4 do 7 zł. Tam można napić się herbaty, usmażyć kiełbaskę, odpocząć, pogadać z miłymi bazowymi. Baza na Przysłopie ma już 9 lat.

 

Zdjęcia Magdalena Sporek

{gallery}owcePrzyslop{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły