Skąd wziął się pomysł na taką akcję? Ekipa organizatorów Biegu Chudy Wawrzyniec zwróciła się do mieszkańców gminy Rajcza m.in. do TSG Młóckarnia z prośbą o zorganizowanie strefy kibica na ten bieg. I tak powstał pomysł na Akademię Chudego Wawrzyńca - Strefa Kibica. TSG Młockarnia przystąpiła do działania. 3 sierpnia aktywna młodzież z gminy Rajcza pod opieką Magdaleny Omyły, Marty Cymorek, Szymona Walusia wyruszyła na trasę 50 km po górach.

I dzień rozpoczął się od wędrówki na Wielką Raczę i Przegibek. A w kolejne dni: Wielka Rycerzowa, Krawców Wierch, Trzy Kopce, Hala Lipowska i finał w Ujsołach.

Młodzież, opiekunowie i kierownicy wycieczki otrzymali noclegi oraz obiadokolacje w schroniskach, peleryny - kurtki, zakupili apteczkę, materiały do tworzenia transparentów oraz słodycze.

Podczas wycieczki młodzież stworzy transparenty i hasła do kibicowania uczestnikom biegu Chudy Wawrzyniec, wykazując się inicjatywą i wyobraźnią. W zamian za to organizatorzy biegu Chudy Wawrzyniec nagrodzą Akademię Chudego Wawrzyńca - Strefę Kibica bidonami i koszulkami.

Zdjęcia Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły