Oceny: (Bez ocen)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

W tegorocznym konkursie Festiwalu Folkloru Górali Polskich udział wzięły 24 zespoły folklorystyczne.

Zespół Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki „Wierchy” z Milówki, który zgłosił swój udział w konkursie, był w tym roku jedynym zespołem reprezentującym Beskid Żywiecki.

Wielogodzinne próby, które odbywały się kilka razy w tygodniu, samodzielnie przygotowane rekwizyty, dbałość o każdy szczegół i zaangażowanie członków zespołu. To wszystko złożyło się na ten sukces.

Gratulujemy „Wierchom"!

Kierownik zespołu: Teresa Drożdż.

Kierownik muzyczny: Marcin Biegun.

Kierownik ds. choreografii: Anna Łagosz.

Autor programu: Jan Gąsiorek.

Zespoły uczestniczące w konkursie Festiwalu Folkloru Górali Polskich według kolejności występowania:

KASINIANIE-ZAGÓRZANIE - ZESPÓŁ REGIONALNY Z KASINY WIELKIEJ

- z programem „U młodego pana w chołpie z rana"

REGLE - ZESPÓŁ REGIONALNY IM. J. JĘDROLA Z PORONINA

- z programem „Radośniki"

PODEGRODZIE - ZESPÓŁ REGIONALNY Z PODEGRODZIA

- z programem „Wiązowiny"

STAROSĄDECZANIE - ZESPÓŁ REGIONALNY ZE STAREGO SĄCZA

- z programem „U rymorza po jarmarku"

OLDRZYCHOWICE - REGIONALNY ZESPÓŁ Z OLDRZYCHOWIC

- z programem „Powitanie arcyksięcia Rudolfa na rynku w Wyndryni"

MICHALCZOWA - GRUPA REGIONALNA Z MICHALCZOWEJ

- z programem „Wieczór przedślubny u pana młodego"

MYSTKOWIANIE - ZESPÓŁ REGIONALNY Z MYSTKOWA

- z programem „Co mo baba do godania"

KOWALNIA - ZESPÓŁ REGIONALNY ZE STRÓŻ

- z programem „Pohornosy u bartnika po miodobraniu „

KOTARZANIE - RODZINNA GRUPA PIEŚNI I TAŃCA Z BRENNEJ

- z programem „Rukowanie do wojska"

ROŻNOWSKA DOLINA - ZESPÓŁ REGIONALNY Z ROŻNOWA

- z programem „Krakowioki przyśli"

PRZYSZOWIANIE - ZESPÓŁ REGIONALNY Z PRZYSZOWEJ

- z programem „Obigrowka u pana młodego"

WIERCHY - ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA IM. J.SZCZOTKI Z MILÓWKI

- z programem „Kurki"

DOLINA SŁOMKI - REGIONALNY ZESPÓŁ ZE STRONIA

- z programem „Powrót parobków z jarmarku"

ZIEMIA ORAWSKA Z LIPNICY WIELKIEJ

- z programem „Wolorze"

SPOD KICEK - REGIONALNY ZESPÓŁ Z MORDARKI

- z programem „Wesele - ocepiny, pokładziny"

SŁOPNICKI ZBYRCOK - ZESPÓŁ REGIONALNY ZE SŁOPNIC

- z programem „Śmiguśne słomioki"

ŚWARNI ŁOJCE - ZESPÓŁ REGIONALNY Z SADKU-KOSTRZY

- z programem „Z kolodom u swoka Macieja"

SKALNI - STUDENCKI ZESPÓŁ GÓRALSKI UNIWERSYTETU ROLNICZEGO Z KRAKOWA

- z programem „Młocka"

LIPNICZANIE - ZESPÓŁ REGIONALNY Z LIPNICY WIELKIEJ

- z programem „U Staska z Rapacówki na Katarzynę"

MSZALNICZANIE - ZESPÓŁ REGIONALNY Z MSZALNICY

- z programem „Rękowiny"

ZORNICA Z ZAKOPANEGO

- z programem „Polywacka"

LIMANOWIANIE - ZESPÓŁ REGIONALNY IM. LUDWIKA MORDARSKIEGO Z LIMANOWEJ

- z programem „Zielone Świątki"

BESTWINA - REGIONALNY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA Z BESTWINY

- z programem „Stowiani moja"

JAKUBKOWIANIE - ZESPÓŁ REGIONALNY Z ŁOSOSINY DOLNEJ

- z programem „Na świenty Scepon"

Fundatorem nagród jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

„Złote Żywieckie Serce" i 10.000,00 zł

„Srebrne Żywieckie Serce" i 8.000,00 zł

„Brązowe Żywieckie Serce" i 6.000,00 zł

8 wyróżnień regulaminowych dla zespołów po 2.000,00 zł

Ogółem pula nagród wynosi 40.000,00 zł

Fot. Okiem Fotoreportera

Udostępnij Drukuj E-mail