Bez komentarzy

Miniony weekend w Jeleśni upłynął pod znakiem muzycznych emocji, których niewątpliwie dostarczyli odwiedzający gminę dostojni goście. Swoją obecnością zaszczyciła nas Orkiestra Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Chór "Medicantus" Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Już 1 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeleśni zabrzmiały dźwięki pięknej muzyki, a wszystko to w ramach wspólnych warsztatów muzycznych orkiestry, chóru oraz kapeli góralskiej, w skład której weszli między innymi instruktorzy Ogniska Twórczości Artystycznej Fundacji Braci Golec.

Podczas uroczystej Mszy Świętej w święto Matki Boskiej Gromnicznej Chór "Medicantus" zaprezentował w Kościele św. Wojciecha w Jeleśni kolędy.

W sobotni wieczór przebywający w górach na weekendowym wypoczynku turyści uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu, jakim był koncert chóru i orkiestry po wieczornej mszy św. w Kościele NMP Królowej Aniołów w Korbielowie.

Na długo jednak pozostaną w pamięci dźwięki wspaniałego koncertu muzyki sakralnej, który odbył sie w miniona niedzielę 5 lutego w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Jeleśni. Dla licznie zebranych mieszkańców Jeleśni po mszy świętej wystąpiła Orkiestra Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Chór "Medicantus" Okręgowej Izby Lekarskiej. Jako solistka wystąpiła dr Hanna Zajączkowska- sopran, zawodowo lekarz laryngolog. Chór i orkiestra wystąpiły pod batutą Beata Herman.

Dyrygent Beata Herman - w październiku 2007 wraz ze studentką I WL WUM Martą Dudek założyły Orkiestrę Kameralną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jesienią 2009 roku założyła i do dziś prowadzi "MEDICANTUS" - Chór Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, który już w kolejnym roku został laureatem festiwalu "Kolędowe Serce Mazowsza", a w maju 2012 zdobył brązowy dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej Im. F. Nowowiejskiego. Repertuar zespołu obejmuje kolędy, muzykę renesansową, pieśni patriotyczne, pieśni na chór a’capella, msze, oraz utwory kompozytorów współczesnych.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły