Bez komentarzy

Wszyscy możemy pomóc chłopczykowi z Krzyżówek Dominikowi.

„Dlaczego ja zachorowałem, przecież zawsze byłem grzecznym dzieckiem i nigdy nikogo nie skrzywdziłem? Dlaczego właśnie ja?!” – zadaje poruszające pytanie 10-letni Dominik z Krzyżówek.

Trudno uwierzyć w to, że uczeń 4 klasy szkoły podstawowej musi zmagać się z tak poważną chorobą, jaką jest ostra białaczka szpikowa. Dominik marzy o tym, by być zawodowym kierowcą lub policjantem – by być po prostu dobrym człowiekiem i móc pomagać innym. Aby to się stało musi jednak odnaleźć zgodnego Dawcę szpiku! Rodzice Dominika wiedzą, że szansą na uratowanie życia ich dziecka jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego, dlatego apelują o pomoc: „Zostanie potencjalnym dawcą nic nie kosztuje, a co najważniejsze nic nie boli. Zapraszamy do rejestracji na akcji dedykowanej naszemu Dominikowi i Innym pacjentom. Przyjdźcie i zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy szpiku”.

By oddać krew należy być zdrowym, posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, ważyć ponad 50 kg, być po lekkostrawnym posiłku.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły