Bez komentarzy

Nie od dziś wiadomo, że gmina Jeleśnia to skarbnica wielu kulturalnych i folklorystycznych imprez. Nie inaczej będzie w nadchodzącym tygodniu, czeka nas bowiem moc atrakcji.

Gminny Ośrodek Kultury oraz Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej zapraszają na wyjątkową wystawę "Moje hafty - moje obrazy". Jej autorką jest Agnieszka Adamek. Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 7 marca o godzinie 10, a prace podziwiać będzie można do 22 kwietnia.

Celem wystawy jest prezentacja licznych obrazów - haftów Agnieszki Adamek. Autorka prac jest bardzo uzdolnioną osobą, która mimo choroby znalazła swoją wielką pasję. Agnieszka igłą maluje piękne portrety, krajobrazy, zwierzęta i kwiaty. Pani Agnieszka jest osobą niepełnosprawną, od 20 lat uczęszcza do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, gdzie po raz pierwszy miała do czynienia z haftem i tam nim się zainteresowała. Początkowo wyszywała proste ściegi ozdabiając nimi serwetki, później małe proste obrazki np. owoc, obecnie wyszywa piękne, zachwycające wielu ludzi obrazy. Tematyka obrazów jest bardzo szeroka. Pani Agnieszka, mimo iż jest osobą niepełnosprawną, nigdy się nie poddaje i usilnie rozwija swoje umiejętności.

Gmina Jeleśnia to także niepowtarzalny Dzień Kobiet, który tradycyjnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się o8 marca o godzinie 10. Tym razem świętować będziemy w wyjątkowym towarzystwie - gościć będziemy bowiem słynne gawędziarki - Walerię Prochownik z Żywca i Józefę Kanię z Przyborowa. W tym dniu odbędzie się także wykład Marii Pietraszko, doradcy PZDR Żywiec. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły