Bez komentarzy

Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu informuje, iż w związku ze złym stanem technicznym mostu Przyborowie, położonego w ciągu DP 1419 S w km 1+826 (zgodnie z art. 20 pkt. 14 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych), awaryjnie wprowadza ograniczenia zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 10 ton. Jednocześnie kierowców obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, o czym informować będą stosowne znaki B-18 „10t”oraz B-33 „30” umieszczone na dojazdach do mostu. Uszkodzeniu na moście uległa żelbetowa płyta pomostowa, skutkiem czego nastąpiła wyrwa w jezdni.

Tym samym apelujemy o rozwagę i ostrożną jazdę na tym odcinku.  Ponadto każdy przejazd pojazdu cięższego niż 10 ton niesie za sobą poważne ryzyko uszkodzenia i zniszczenia obiektu – katastrofy budowlanej, a przy tym zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego użytkowników mostu.

Przyborów położony jest wzdłuż rzeki Koszarawy na wysokości 490-550 m n.p.m. Przez szereg ostatnich dziesięcioleci administracyjnie przynależał do gminy Koszarawa, natomiast z dniem 01.01.2001 r. stał się częścią gminy Jeleśnia.

Powiatowy Zarząd Dróg

 

Udostępnij Drukuj E-mail