Oceny: (1 raz)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Ostatni dzień kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Jeleśnia i odwiedzających turystów i gości. 30 kwietnia odbył się bowiem Piknik Łowiecki. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Zastępca Wójta Gminy Jeleśnia Bronisław Jafernik. W ramach imprezy można było uczestniczyć w Międzynarodowych Konkursach Pracy Posokowców i Tropowców, II Krajowej Wystawie Psów Ras Myśliwskich oraz Klubowej Wystawie Posokowców. Wystawy psów w Jeleśni odbywały się pod patronatem Związku Kynologicznego w Polsce - oddział Bielsko- Biała - będącego jednym z najstarszych oddziałów w Polsce. ZKwP w Bielsku - Białej powstał w 1953 roku.  Związek Kynologiczny w Polsce natomiast powstał w 1938 roku, a następnie reaktywował swoją działalność w 1948 roku.

Jest organizacją skupiającą hodowców, właścicieli i miłośników psów rasowych.

Związek posiada 46 oddziałów terenowych i jako jedyna organizacja kynologiczna w kraju jest członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI).

Imprezie w Jeleśni towarzyszyły pokazy polskich ras psów, dogoterapii dla dzieci, pasienia owiec, wyszkolenia owczarków australijskich oraz pokazy sokolnicze. Dodatkową atrakcja dla dzieci była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z sokołem. Jak na Piknik Łowiecki przystało - nie zabrakło myśliwskich potraw. Dużym powodzeniem cieszył się specjalnie na tę okazję przygotowany gulasz z dziczyzny oraz dzik z kaszą. Rozdano ponad 2 tysiące porcji.

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jeleśni równolegle odbywała się wystawa łowiecka przygotowana przez Koła Łowieckie "Cietrzew" z Pewli Ślemieńskiej, "Groń" z Żywca, "Jeleń" z Sopotni Wielkiej oraz "Hubert" z Jeleśni.

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Udostępnij Drukuj E-mail