Bez komentarzy

Wprawdzie Jeleśnia jest gminą, której walory najlepiej podziwiać na górskich szlakach, jednak te atrakcje, które są przed nami, na pewno przypadną do gustu i gościom i mieszkańcom. Tym razem zachęcamy, by w Jeleśni odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną, a okazją do tego będzie czekająca nas już 2 czerwca o godzinie 19 Noc Bibliotek.

Czym jest Noc Bibliotek?

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno - nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. Miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich – od przedszkolaka do emeryta. W akcję zaangażowanych jest aż 1300 bibliotek. Hasłem dla wszystkich jest wspólne - "Czytanie porusza". Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Niemniej atrakcji czeka nas 4 czerwca w najbliższą niedzielę. Tym razem wszystkie dzieci z terenu gminy Jeleśnia i nie tylko zapraszamy na wyjątkowy Dzień Dziecka w siodle. Szczegóły na plakacie:

 
Udostępnij Drukuj E-mail