Bez komentarzy

W dniu 14 października, na terenie Górskiego Ośrodka Wypoczynkowego POŁONINA w Korbielowie, odbyła się druga edycja Hubertusa w gminie Jeleśnia. To udana próba wskrzeszenia dawnej tradycji, która przed kilkudziesięciu laty była mocno zakorzeniona na tym terenie. Kiedyś był to region gdzie hodowla koni odbywała się na większą skalę. Obecnie na terenie Gminy Jeleśnia znajduje się kilka stadnin koni, w których ma miejsce wychów kilku ich ras.

Impreza odbyła się przy wspaniałej jesiennej aurze  i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Oprócz startujących zawodników i kibiców, przybyły też rodziny z dziećmi, które mogły pod okiem instruktorów, spróbować przejażdżki konnej.
W zorganizowanych zawodach, na które składały się trzy konkurencje: wyścig, prezentacja koni na tzw. ścieżce huculskiej i gonitwa za lisem, w szranki stanęło 40 jeźdźców. Dodatkową zachętą dla startujących były atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.
Dla triumfatora przewidziany był piękny źrebak rasy huculskiej, za zajęcie miejsca drugiego miejsca ogłowie, a za trzecie czaprak. Uzyskane wyniki z tych trzech konkurencji wyłoniły laureatów. Dwa pierwsze miejsca padły łupem kobiet.
Zwyciężczynią i zdobywczynią głównej nagrody została Wiktoria Góra z Krzyżówek, która startowała na koniu ARAL, rasy huculskiej, ze stajni Połonina, uzyskując  11 punktów. Druga lokata przypadła Izie Ślusarczyk z Bielska-Białej na koniu MGIEŁKA, rasy huculskiej ze stajni Połonina, która zdobyła 10 punktów. Najniższe miejsce podium przypadło w udziale Szymonowi Łajczakowi z Cięciny, który startował na koniu ARMAZON, rasy huculskiej, ze stajni Połonina i uzyskał wynik 9 punktów.
Samą gonitwę za lisem wygrała Iwona Janik ze stajni Fero.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom tych konnych zawodów.

Organizacja takich wydarzeń ma na celu promowanie walorów przyrodniczych Gminy Jeleśnia i zachęcenie turystów, a także mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Takie święta to doskonała okazja do kontaktu z żywymi zwierzętami, a także możliwość rajdów i wycieczek konnych po pięknych beskidzkich szlakach. Świat z perspektywy siodła wygląda zupełnie inaczej.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej poniżej.

zdjęcia: Gmina Jeleśnia

Udostępnij Drukuj E-mail