Bez komentarzy

Na zakończenie roku 2017 Zastępca Wójta Gminy Jeleśnia oraz Gminne Koło PTTK zorganizowali spotkanie z niezwykłymi ludźmi  Beskid Pamir Expedition. Piotr Krzyżowski pochodzący z Jeleśni oraz Dariusz Lizak z Żywca podzielili się swoimi przeżyciami z wyprawy na Szczyt Korzeniowskiej  7105 m n.p.m.-góra w Tadżykistanie, trzeci pod względem wysokości szczyt w paśmie Pamiru. Został nazwany na cześć Eugenii Korżeniewskiej – żony rosyjskiego geografa Nikołaja L. Korżeniewskiego. Zdobycie szczytu jest wymagane dla uzyskania rosyjskiego wyróżnienia alpinistycznego: Śnieżnej Pantery.

Niesamowita pasja i miłość do gór, którą posiadają zdobywcy dała się odczuć podczas tak niezwykłego wykładu.  Widzowie mogli przenieś się chociaż na chwile w tak magiczne miejsce, gdzie niejeden z nas chciałby się znaleźć.  Pokazanie takich umiejętności młodzieży może zarazić ich optymizmem, że wszystko jest możliwe w życiu jeśli bardzo się czegoś pragnie, i że kolega z sąsiedztwa może byś kimś wielkim i zdobywać tak wysokie szczyty.

Piękne zdjęcia i filmiki pokazane na spotkaniu zachwyciły wszystkich gości i w każdym wieku, frekwencja na tym spotkaniu była niesamowita za co bardzo dziękujemy.

Szczególne podziękowanie należy się Piotrowi i Darkowi, którzy poświęcili swój piątkowy wieczór i z chęcią pokazali swoje osiągnięcie. Mamy nadzieję, że będą kolejne wyzwania i szczęśliwe powroty z wypraw, abyśmy mogli znowu z Państwem się tym dzielić.

Beata Gołek-Kasprzak
Zdjęcia : Gmina Jeleśnia

Udostępnij Drukuj E-mail