Bez komentarzy

W dniach 26-28 styczeń 2018r. reprezentacja Gminy Jeleśnia uczestniczyła w wielu konkurencjach podczas Jubileuszowego 50 Rajdu Chłopskiego.

Na swoim stoisku promocyjnym zaprezentowała tradycyjne gminne przysmaki przygotowanie przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sopotni Wielkiej, wyroby wędliniarskie z rodzimego Zakładu Mięsnego „WOLAS” z Jeleśni, drewniane zabawki ludowe Pana Mariana Łoboza z Pewli Wielkiej oraz kwiaty bibułkowe Pani Zofii Ważka z Sopotni  Małej. Za tak przygotowane stoisko Gmina Jeleśnia zdobyła II miejsce.

Podczas uroczystego Korowodu, który przeszedł przez centrum Rajczy, Gminę Jeleśnia reprezentowali, na czele z Panią Anna Wasilewską Wójtem Gminy, Radni Gminy, Strażacy OSP Jeleśnia oraz Zespół "Romanka"  z tradycyjnymi Królami z Sopotni Małej, który to za swoją prezentację również zdobył II lokatę. 

Oprócz prezentacji wyrobów kulinarnych, ludowego rękodzieła oraz tradycyjnych obrzędów Gmina Jeleśnia wystawiła swoich reprezentantów do zmagań sportowych.
Pan Jan Gawlas z Sopotni Małej prowadził reprezentację Sportową Gminy Jeleśnia, dwie drużyny Strażak I i Strażak II w Nartach Biegowych: Mentel Zuzanna, Mentel Natalia, Wojciech Wróbel, Jan Jurasz, Mateusz Piela, Mentel Milena, Kasprzak Zofia, Kasprzak Weronika. W konkursie wiedzy punkty wywalczyły Pani Anna Buława i Pani Anna Góra.  W „Zjeździe na BYLE CZYM” wzięli udział Radni  z Jeleśni Łukasz Hulbój oraz Jan Krzyżowski.

Starania te zaowocowały zdobyciem II miejsca w klasyfikacji generalnej dla Gminy Jeleśnia podczas tegorocznej edycji Rajdu Chłopskiego.

Dodatkowo podczas Jubileuszowej Gali Zasłużonych wyróżnienie otrzymał Pan Jan Gawlas z Sopotni Małej.

Źródło: Gmina Jeleśnia, Beata Gołek-Kasprzak
Zdjęcia: Gmina Jeleśnia

Udostępnij Drukuj E-mail