Bez komentarzy

Premierę miał w Żywcu, później był wyświetlany w Krakowie, a potem ruszył dalej w Polskę. Trafił nawet do Sejmu RP na specjalny pokaz do sali im. Jacka Kuronia, gdzie obejrzeli go parlamentarzyści.
Mowa o najnowszym filmie Szymona J. Wróbla "Ojciec, czyli o Pieronku".
Teraz Szymon wraca do swojej rodzinnej miejscowości, czyli Jeleśni, gdzie odbędzie się prezentacja jego dzieła. Sporym wydarzeniem będzie obecność głównego bohatera, czyli biskupa Tadeusza Pieronka, który spotka się z widzami. To niepowtarzalna okazja by spotkać i porozmawiać z tym niezwykłym człowiekiem, ważnym dla sporej liczby osób, będącym symbolem rozwagi, otwartości i dialogu.

Film jest pierwszym pełnometrażowym dokumentem o bp Tadeuszu Pieronku, ale opowiada także o jego wyjątkowym tacie Władysławie Pieronku, liderze góralskiego ruchu regionalnego, kronikarzu, legioniście i wielkim społeczniku z Radziechów. Film ma pokazać jaki wpływ na historię Biskupa Pieronka, urodzonego w 1934 roku miało pochodzenie, rodzinne Radziechowy i relacje z najbliższymi oraz jakie znaczenie ma dla niego kultura góralska, wiersze, czasy okupacji i mało znana historia jego wybitnego taty.

W filmie obok bp Pieronka i jego brata Mieczysława zobaczymy jeszcze m.in. Jerzego Owsiaka, ks. Adama Bonieckiego, czy red. Marka Zająca.

Sam reżyser zapewnia, że ten film będzie dla wielu widzów zaskoczeniem i przyczynkiem do ciekawych rozmów po projekcji. Wyjaśni też dlaczego właśnie teraz jest dobry czas na taki właśnie obraz.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej Koło Jeleśnia zaprasza serdecznie do GOK w Jeleśni 27 lutego na 17:45. My również gorąco zachęcamy.

Zdjęcie, plakat i zwiastun: Ojciec, czyli o Pieronku, profil FB

Udostępnij Drukuj E-mail