Bez komentarzy

Ostatnimi laty długo każe na siebie czekać, ale jak już przyszła rozgościła się na dobre. Zima, bo o niej mowa w całej swojej krasie towarzyszyła zawodnikom 46. Pucharu Pilska dla Amatorów Narciarstwa Alpejskiego, które odbyły się w minioną niedzielę 4 lipca. Pod szczytem Pilska, na Hali Miziowej, ponad 100 zawodników, w VIII kategoriach wiekowych rywalizowało w przepięknej górskiej zimowej scenerii, na trasie slalomu giganta.

W tym roku gospodarze nie mieli sobie równych i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Najlepszy czas "wykręcili", używając terminologii rajdowej, wśród kobiet Magdalena Góra 37.95 s, a wśród mężczyzn Michał Dendys 34.09 s, oboje są mieszkańcami Korbielowa, stając się tym samym zdobywcami pięknych nowych nart. Ze zdobycia Pucharu dla najlepszego zawodnika GOPR również cieszył się mieszkaniec Korbielowa, Przemysław Wrona z czasem 37.10 s.

Poza tym w każdej grupie wiekowej zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy oraz nagrody pieniężne I miejsce 300zł, II miejsce 200zł oraz 150 zł III miejsce, dwie najmłodsze grupy dzieci dostały nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród pieniężnych i rzeczowych był Urząd Gminy Jeleśnia.
Szczegółowa i pełna klasyfikacja jest dostępna TUTAJ.

Imprezą towarzyszącą tegorocznym zawodom, była akcja pod nazwą "Bezpiecznie na stoku", którą przeprowadzili wspólnie policjanci z komisariatu w Jeleśni wraz z Samodzielnym Pododdziałem Prewencji Policji z Bielska Białej, mająca na celu wpajanie zarówno dzieciom jak i dorosłym narciarzom odpowiednich postaw i zachowań podczas korzystania z wyciągów i tras narciarskich, aby wyeliminować niepotrzebne zagrożenia najczęściej sprokurowane przez nieodpowiednie zachowanie. Prezentację  i spotkanie przy Schronisku na Hali Miziowej prowadził  Starszy Sierżant Mariusz Łyczko oraz Sierżant Sztabowy Karol Bułka.

Pani Anna Wasilewska, Wójt Gminy Jeleśnia składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, których pomoc przyczyniła się do przeprowadzenia tych zawodów: Dyrekcji oraz pracownikom Ośrodka Narciarskiego Pilsko Jontek -Korbielów,  Dyrekcji i pracownikom Schroniska na Hali Miziowej, Sekcji GOPR Beskidy, Szkole Narciarskiej Freeride Sport, wszystkim sędziom oraz nauczycielom wolontariuszom.   

Pozostaje pogratulować wszystkim zwycięzcom i startującym oraz zaprosić do udziału w kolejnych edycjach!

 Źródło: Gmina Jeleśnia
Zdjęcia: Beata Gołek-Kasprzak

 

 

 

 
Udostępnij Drukuj E-mail