Bez komentarzy

Przedstawiamy kolejnych beneficjentów programu „Lokalne Inicjatywy Społeczne w gminie Jeleśnia – edycja 2017”, o którego wynikach szczegółowo informowaliśmy w tym artykule.

Tym razem jest to grupa Fundacja Pomocy Potrzebującym pod Patronatem Niepokalanej w Pewli Wielkiej, która przygotowała projekt pod nazwą "Integracyjna Grupa Teatralna", w ramach którego zostanie przeprowadzony cykl warsztatów teatralnych, w których udział wezmą dzieci i młodzież szkolna z terenu gminy, jak również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej. Całość warsztatów odbywa się pod fachowym okiem instruktora teatralnego, a podczas ich trwania uczestnicy zapoznają się ze sztuką aktorską i nabędą nowych umiejętności, a ich finalnym efektem będzie wystawienie sztuki teatralnej. Dodatkowo sami przygotują scenografię, a także poznają i opanują zawiłości charakteryzacji.  

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 14.30 – 16.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz w Zespole Szkół nr 2 w Jeleśni.

Oprócz niewątpliwych wartości poznawczych i edukacyjnych, projekt ma za zadanie pomóc młodym ludziom nabywania wiary we własne siły, przełamywanie własnych barier oraz nauczyć ich pracy w zespole. Dla całej społeczności lokalnej to oprócz jej aktywizacji w działaniach kulturalnych stanowi doskonałą formę integracji z osobami niepełnosprawnymi oraz rozbudzenie wrażliwości na ich potrzeby.

W ramach przygotowań udało się uczestnikom wyjechać do teatru Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl „Szklana góra” oraz brać udział w warsztatach po spektaklu, które były prowadzone przez występujących aktorów, gdzie mogli poznać tajniki ich pracy scenicznej. Mieli także możliwość wyjścia na scenę, oraz zapoznania z podstawowymi zasadami związanymi z występami. Wspólnie odwiedzili wszystkie pracownie, gdzie przygotowywane są kostiumy, scenografie itp.

Kibicujemy gorąco wszystkim, którzy włączyli się w ten projekt i jesteśmy ciekawi, jaki spektakl zostanie przygotowany.

Projekt dofinansowany ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne w gminie Jeleśnia – edycja 2017”.

 Źródło i zdjęcia: Gmina Jeleśnia

 
Udostępnij Drukuj E-mail