Bez komentarzy

W najbliższą niedzielę 29 kwietnia o godzinie 12:15 zostanie otwarta niezwykła wystawa fotografii obrazujących dawne życie oraz ważne momenty z życia wsi i mieszkańców gminy Jeleśnia. Jej niecodzienny charakter będzie polegał na tym, że zostanie zaprezentowana w ciekawym miejscu: zamiast sali lub galerii miejscem ekspozycji będzie ulica, a dokładnie ogrodzenia posesji mieszkańców głównej ulicy w Jeleśni, ul. Jana Kazimierza, którzy również uczestniczyli w jej tworzeniu.

Za pomysł i wcielenie go w życie odpowiada Fundacja 9 Sił z Jeleśni, która wraz z mieszkańcami i wolontariuszami skatalogowała i zarchiwizowała stare forografie, które udało jej się pozyskać, a na ten cel uzyskała grant z programu Lokalne Inicjatywy Społeczne w Gminie Jeleśnia ufundowany przez Żywiec-Zdrój. Jego głównym celem jest integracja społeczeństwa oraz wspólne działanie młodzieży z osobami starszymi, a skierowany jest zarówno do mieszkańców jak i turystów, przebywających na terenie gminy.

Wystawa będzie dostępna do 31 maja. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów wspólnej pracy działaczy z mieszkańcami.

Plakat: Fundacja 9 Sił

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail