Bez komentarzy

Akcja wiosennego sprzątania odbyła się 14  i 21 kwietnia bieżącego roku. Sprzątany był teren całej gminy, w dziewięciu wsiach: Sopotnia Wielka i Mała, Korbielów, Krzyżowa, Mutne, Przyborów, Krzyżówki, Jeleśnia i Pewel Wielka, a do akcji włączyli się aktywnie jej mieszkańcy. Zatrważający jest widok rzeczy, które ludzie potrafią wyrzucić ze swoich domów, najczęściej do lasów, czy na obrzeża potoków, od opon samochodowych począwszy, przez stare meble, armaturę łazienkową, na zużytym sprzęcie RTV kończąc. Miejmy nadzieję, że takie akcje uświadomią bezmyślność i głupotę takiego postępowania,  przyczynią się do zmiany świadomości oraz większej dbałości o środowisko.

W ramach wiosennej akcji Sprzątanie Gminy Jeleśnia zostało zebrane razem 112,76 ton odpadów! Największą ich ilość, zgromadzono na terenie Sopotni Małej, prawie 50 ton!

W komunikacie gminy czytamy:

Ta ogromna ilość pokazuje, jak bardzo zaangażowali się w sprzątanie mieszkańcy całej Gminy! Bardzo Wam za to dziękujemy!
Chcielibyśmy, aby wiosenne sprzątanie stało się tradycją w Gminie, a setki kilogramów zebranych śmieci skutecznie edukowały, że lasy i łąki nie są miejscem składowania odpadów z gospodarstw domowych!
Wspólnie zadbaliśmy o piękniejszą Jeleśnię - i oby w tej pięknej, czystej przestrzeni wszystkim nam żyło się przyjemniej!

Udostępnij Drukuj E-mail