Bez komentarzy

Tegoroczna Majówka w Milówce zapowiada się wyjątkowo ciekawie, zanim jednak przedstawimy program wszystkich niespodzianek tego długiego weekendu - prezentujemy jedną z atrakcji. Majówkowy weekend rozpoczynamy w tym roku w ostatni dzień kwietnia - w niedzielę.

W tym też dniu wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu aktywnie zapraszamy na rowery, bowiem 30 kwietnia w Milówce startuje I Cross Rowerowy. Organizatorem zawodów jest Gmina Milówka oraz Sołectwo Milówka. Imprezę rozpoczniemy w samo południe w Parku w Milówce obok Amfiteatru, natomiast miłośnicy rowerowej przygody wystartują o godzinie 14 z Al. Dobrej Matki.

Trasa

Jedno jest pewne - będzie ciekawa. 25 kilometrów po zróżnicowanej nawierzchni -szutrowej, asfaltowej, drogach leśnych, pagórkach i wzniesieniach. Startujemy z Al. Dobrej Matki a następnie: Juraszka – Bucznik – ul. Gen. Hallera – ul. Beskidzka - Al. Dobrej Matki – Juraszka – Bucznik – ul. Gen. Hallera – ul. Beskidzka. Zawodnicy będą mieć do pokonania 2 okrążenia.  Limit na przejazd 25 km wynosi 2,5 godziny.

Uczestnicy, którzy nie dojadą do mety w ciągu 2,5 godziny od czasu strzału startera zobowiązani są do przerwania wyścigu i zejścia z trasy lub dojechania do mety.

Kto może startować?

W MTB prawo startu mają osoby w każdej kategorii wiekowej, jednak należy przedstawić podpisane oświadczenie o dobrym stanie zdrowia. Podczas wyścigu prowadzone będą odrębne kategorie wiekowe co 15 lat. Opłata za udział w zawodach wynosi 20 zł - płatne do 28.04 i 30 zł płatne na miejscu.

Nagrody

Każdy uczestnik Crossu Rowerowego otrzyma na mecie pamiątkową nagrodę rzeczową. Zdobywcy miejsc I – III w kategorii Juniorskiej otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Zdobywcy miejsc I – III w poszczególnych kategoriach mężczyzn i kobiet otrzymają również pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Ramowy plan imprezy:

12.00 – 13.00 przyjmowanie zgłoszeń, powitanie gości, przedstawienie atrakcji dostępnych podczas MTB

13.00 – odprawa techniczna przed startem wyścigu

13.30 – Wspólne udanie się na linię STARTU,

14.00 – START wyścigu

16.00 – 17.30 – Zakończenie wyścigu, posiłek

17.30 – 18.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

18:00 - zakończenie

Nie tylko rower

Dodatkowo w tym dniu towarzyszyć nam będzie szereg innych atrakcji: biegi rodzinne, atrakcje dla dzieci, „dmuchańce”, pokazy strażackie, stoiska promocyjne sklepów sportowych, darmowy posiłek i gadżety dla uczestników wyścigu, konkursy w parku linowym – darmowe wejście przez cały dzień, wypożyczalnia gokartów, trampoliny, animacje na scenie i wiele innych niespodzianek.

Impreza objęta patronatem medialnym wgmedia.eu

Udostępnij Drukuj E-mail