Bez komentarzy

Przed nami ulubiony weekend Polaków - Majówka, w tym roku wyjątkowo długa, bo niektórzy z nas swój czas wolny rozpoczną od ostatniej kwietniowej soboty i niedzieli. Zapraszamy więc do Milówki, gdzie majowe święto zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Świętować zaczniemy już 30 kwietnia. Majówkę w Milówce rozpoczniemy więc mocnym sportowym akcentem - I Crossem Rowerowym o Puchar Wójta i Sołtysa Milówki. Szczegółowo na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

1 maja w poniedziałek natomiast czeka nas XII Święto Konia Turystycznego. Od godziny 13 w okolicach Amfiteatru nad Sołą będzie można zadeklarować swoją chęć udziału w zawodach. Zanim jednak rozpocznie się rywalizacja, o godzinie 13.30  ulicami Grunwaldzką, Jana Kazimierza i Sportową do Amfiteatru przejdzie korowód jeźdźców, a wkrótce po nim nastąpi oficjalne otwarcie Święta Konia Turystycznego. W zawodach konnych czekają nas atrakcyjne konkurencje: będą to m. in zawody jeździeckie z przeszkodami i gonitwy konne. O godzinie  17.00  najlepszym zawodnikom zostaną wręczone nagrody. Całość uświetni występ Zespołu "Wierchy", a godziny wieczorne to dyskoteka z DJ. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla dzieci - najmłodsi będą mogli spożytkować swoją energię na "dmuchańcach”, zjeżdżalniach i bandżi.

Nie zapominajmy, iż Majówka to także akcent patriotyczny - i ten istotny będzie 3 maja.

Program obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - maja przedstawia się następująco:

9.30 - zbiórka władz samorządowych, pocztów sztandarowych, harcerzy, orkiestry przed Remizą OSP w Milówce

9.45  przemarsz pod Pomnik Pamięci Narodowej, oddanie hołdu poległym, złożenie kwiatów

10.00  procesja wiernych na GRUNWALD, (w razie niepogody Msza Św. w kościele Wniebowzięcia NMP w Milówce)

11.00  program patriotyczny w wykonaniu młodzieży ZSO i T w Milówce

11.15  Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków - po Mszy wspólny poczęstunek w plenerze.

Udostępnij Drukuj E-mail