Bez komentarzy

„Nie wstydźmy się naszych korzeni, nie wstydźmy się tego kim jesteśmy. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami z tej Polskiej Ziemi" - słowa te stanowią motyw przewodni mszy odprawianych w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. 

Msze „Góralskie” odbywają się tam od 17 stycznia 2015 roku.

W każdą 3 niedzielę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, Pani Ziemi Żywieckiej o godzinie 9.00 odbywają się Msze św. „Góralskie”, czyli w oprawie góralskiej. Na msze zapraszani są wszyscy górale – zarówno ci, którzy czują się góralami jak i ci, którzy chcieliby się nimi stać. To także doskonała okazja, aby ich zobaczyć. 

A już 21 maja będzie ku temu okazja szczególna, bowiem w tym dniu odbędzie się msza w oprawie góralskiej z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Wierchy" im. Józefa Szczotki.

Przedstawiać ich nie trzeba. Są przecież chlubą i dumą Milówki. Zespół Pieśni i Tańca „Wierchy" posiada w swoim repertuarze programy górali żywieckich, mieszczan żywieckich, krakowiaków wschodnich i zachodnich.

Oprócz powyżej wymienionych programów Zespół ma opracowane fragmenty wesela góralskiego od Milówki oraz jasełka góralskie i koncert kolęd wystawiane w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Udostępnij Drukuj E-mail