Bez komentarzy

Mamy powody do dumy. W plebiscycie organizowanym przez Dziennik Zachodni we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Katowicach i Zarządem Wojewódzkim ZOSP RP w Katowicach - tytuł Strażaka Roku OSP woj. śląskiego otrzymała Agnieszka Stańco, mieszkanka Szarego. Podsumowanie plebiscytu odbyło się 16 maja w Katowicach podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Agnieszka Stańco otrzymała voucher do hotelu Poziom 511, toporek wielofunkcyjny Biel Tool Paratech, buty komfort z membraną Yuma i pas strażacki ufundowane przez Kadimex oraz hełm strażacki firmy Drager. W tej wyjątkowej chwili Agnieszce Stańco towarzyszył m.in. Prezes OSP Szare Tadeusz Kochutek, sołtys wsi Szare Danuta Szczotka, druh Józef Grzegorzek, przedstawiciele gminy oraz mama Krystyna Stańco i kuzynka Weronika Kubica.

Agnieszka Stańco służy w OSP Szare od 22 lat - obecnie w stopniu szeregowego dowódcy OSP Szare. Na co dzień pracuje w ochronie i godzi pracę zawodową z obowiązkami wynikającymi z pełnionej funkcji. Otrzymała już odznakę "wzorowy strażak".

„To dla mnie duże wyróżnienie i ogromny zaszczyt. Wierzę, że ludzie są za mną. Głosy na moją osobę oddali nie tylko mieszkańcy gminy Milówka, ale były i także głosy spoza naszego kraju i innych powiatów. Dziękuję za wsparcie mieszkańcom wsi Szare, mieszkańcom gminy Milówka, rodzicom, siostrom, szwagrom, całej rodzinie i przyjaciołom" - powiedziała w rozmowie z nami druhna Agnieszka Stańco.

Zdjęcia: A. Stańco

Udostępnij Drukuj E-mail