Bez komentarzy

Przed nami ta jedyna magiczna i niepowtarzalna noc w roku - Noc Świętojańska. Obchodzona z 23 na 24 czerwca, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Od początku swojego istnienia świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym magii i wróżb.

Na obchody tej wyjątkowej Nocy zapraszamy do Milówki, a na wydarzenie to zaprasza Wójt Gminy Milówka Robert Piętka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Milówce.  Zaczynamy świętować w najbliższą sobotę 24 czerwca od godziny 18 w Amfiteatrze nad Sołą. Uroczystość uświetnią dudziarze i trombity. Nie zabraknie także dumy Milówki - Zespołów "Wierchy" i "Spod Kikuli".

Impreza będzie obfitowała w tradycyjne obrzędy związane z Nocą Świętojańską - odbędzie się więc konkurs puszczania wianków na Sole i konkurs w wiciu najpiękniejszego wianka. Na terenie Parku linowego poszukamy magicznego kwiatu paproci.

O godzinie 21.30 utworzymy "Księżycowy krąg", podczas którego zapłoną ogniska. Tuż po nim czeka nas prawdziwa atrakcja wieczoru - zaprezentuje się Teatr Tancerzy Ognia "Arkona".

Udostępnij Drukuj E-mail