Bez komentarzy

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Przez lata swojego istnienia zmieniały swój charakter, jednak nadal pozostały świętem rolników o charakterze dziękczynnym i religijnym. Same uroczystości dożynkowe obecnie mają zarówno charakter religijny, świecki jak i ludowy, powiązany z zabawą z okazji zakończenia zbiorów.

Na to wyjątkowe święto plonów zapraszamy w najbliższą niedzielę 27 sierpnia do Milówki. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą dożynkową o godzinie 15 w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Milówce. Po mszy korowodem dożynkowym udamy się do Amfiteatru nad Sołą. Oficjalnie dożynki gminne zainaugurujemy o godzinie 16.30 powitaniem zaproszonych gości. W Amfiteatrze odbędzie się także część artystyczna święta plonów, a będzie to m.in występ Orkiestry Dętej Echo Adwentu z Wisły oraz Zespołu Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki "Wierchy" z Milówki. Zaprezentują się także poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich.

W ramach dożynek gminnych odbędą się także imprezy towarzyszące: z pewnością ucieszy nas Classic Day, czyli pokaz starych samochodów oraz Piknik Expo Zdrowie.

Udostępnij Drukuj E-mail