Bez komentarzy

Przed nami interesujące wydarzenie, które z pewnością wszystkim miłośnikom nauk ścisłych i nie tylko, dostarczy wiele pozytywnych wrażeń. Zapraszamy do Milówki na międzynarodowy obóz matematyczny Maths Beyond Limits,. Obóz finansowany jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki i Fundację Grupy Adamed. Spotykamy się już 6 września w pensjonacie “U Kubiców”. Wydarzenie potrwa do września.

 

A co mówią o sobie młodzi pasjonaci matematyki?

„Jesteśmy grupą młodzieży pasjonującą się matematyką oraz jej popularyzacją i tworzeniem przestrzeni dla rozwoju licealistów o zainteresowaniach matematycznych. Od września 2015 roku, jako nieformalna grupa działająca przy Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci, realizowaliśmy projekt Maths Beyond Limits, którego zwieńczeniem był obóz naukowy dla młodzieży licealnej z Polski i Czech, finansowany ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. Uczestniczyły w nim zarówno osoby będące w narodowych reprezentacjach na międzynarodowych olimpiadach, jak i młodzi pasjonaci, dla których obóz był pierwszym kontaktem z pozaszkolną matematyką, pozwalającym odkryć jej piękno.

Obóz ten okazał się dużym sukcesem, o czym świadczy stuprocentowy odsetek twierdzących odpowiedzi na pytanie “czy chciałbyś ponownie wziąć udział w obozie?” zamieszczonym w podsumowującej ankiecie.

Zajęcia były o zróżnicowanym poziomie dostosowanym do potrzeb i umiejętności uczestników. Zmotywowani wyraźną aprobatą środowiska zajmującego się umożliwianiem młodym matematykom rozwoju ich pasji, a także niekrytym entuzjazmem okazywanym przez uczestników, zdecydowaliśmy się zorganizować obóz po raz kolejny we wrześniu 2017 roku.

Maths Beyond Limits 2017 jest obozem dla 60 najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Czech, Polski, Słowacji i Węgier i odbędzie się on 6-17 września w Milówce. O randze wydarzenia świadczy choćby fakt, że nie tylko wśród uczestników, ale też i kadry jest wielu krajowych reprezentantów na Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną. Tym co odróżnia Maths Beyond Limits od innych obozów jest aktywna partycypacja uczestników w tworzeniu niesamowitej atmosfery poprzez prowadzenie własnych zajęć, zarówno matematycznych, jak i niematematycznych oraz koleżeńską rywalizację w meczu matematycznym. Dzięki tym innowacyjnym metodom nauki, uczestnicy mają okazję do dzielenia wiedzy i doświadczeń, współzawodnictwa, a także integracji międzykulturowej.

Więcej o obozie można znaleźć na naszej stronie internetowej http://mathsbeyondlimits.eu/. W celu ewentualnego uzupełnienia informacji proszę kontaktować się ze mną mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo telefonicznie pod numerem 694-108-616.”

 

Udostępnij Drukuj E-mail