Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

3 czerwca 2018 roku  w Amfiteatrze przy Centrum Kultury w Rajczy odbył się Dzień Dziecka. Pogoda dopisała a dzieci wraz z rodzicami zjechali się z wszystkich stron Gminy Rajcza. Dzieci korzystały z takich atrakcji jak: wesołe miasteczko, malowanie buziek przez Harcerzy XXII DH IGNIS, fotobudka, rysowanie na asfalcie, wielkie bańki mydlane,  liczne konkursy z nagrodami rzeczowymi, między innymi konkurs w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pt. „KTO TY JESTEŚ ? POLAK MAŁY”, gdzie dzieci malowały patriotyczne koszulki, które następnie mogły sobie zabrać na pamiątkę do domu.

Z pośród 55 dzieci biorących udział w tym konkursie wyłoniono trzy główne miejsca oraz siedem wyróżnień. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek. Pierwsze miejsce zajął Dominik Kopeć z Rajczy.

Na scenie amfiteatru zaprezentowały się z programem artystycznym dzieci z Przedszkola w Rajczy, Mażoretki „Efekt”, Zespół „Zbójnicok” z Rycerki Górnej oraz uczestniczki zajęć gry na skrzypcach prowadzonych w GOKiS w Rajczy oraz gry na piszczałkach w ramach projektu "Scheda z nutką", Łukasz Sury z mini koncertem muzycznym i oczywiście niezawodna Grupa Teatralna „Effatha”, która przedstawiła dzieciom inscenizację słowno-muzyczną „Kapryśna Królewna”.

Były lody i wata cukrowa. Mnóstwo zabawy i radości. Buzie dzieci zadowolone, roześmiane, wymalowane.

{gallery}rajcza2018{/gallery}

zdjęcia: GOKiS Rajcza

Na boisku Orlika odbywał się Turniej Piłkarski. Mamy młodych piłkarzy upiekły z okazji Dnia Dziecka ciasta. Obok orlika grillowano też kiełbaski, które  podobnie jak ciasta sprzedawane były przez rodziców. Najmłodsi jeździli obok Orlika na rowerach - gokartach. 

W tym dniu mecze rozegrali zawodnicy w kategorii U-11 zdobywając kolejno miejsca:
1. TIKI-TAKA ŻYWIEC
2. UKS ORLIK RAJCZA 1
3. GKS RADZIECHOWY
4. UKS ORLIK RAJCZA 2

Mecze rozegrały też żaczki: UKS LISEK MILÓWKA, FOOTBALL4PRO i  UKS ORLIK RAJCZA. Wszyscy zostali zwycięzcami.
Najstarsza grupa w turnieju, zawodnicy U-13 pokazali  kawał dobrego futbolu z akcjami na bardzo wysokim poziomie.
A miejsca kolejno zdobyli:
1. UKS ORLIK RAJCZA 1
2. TIKI-TAKA
3. UKS ORLIK RAJCZA 2
4. UNITED ŻYWIEC

{gallery}orlik2018{/gallery}

zdjęcia: UKS Orlik Rajcza

Udostępnij Drukuj E-mail