Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Rajczy w bieżącym roku szkolnym prowadziła wiele działań, które miały na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów oraz podejmowanie różnych zadań na rzecz ochrony środowiska w najbliższej okolicy.

Główne działania szkoły to:

1. Zbiórka karmy dla psów i kotów ze Schroniska Żywiec Beskid. Przekazanie karmy połączone było z wycieczką do Schroniska.
2. Dokarmianie ptaków zimą - zbiórka karmy dla ptaków i rozdzielanie jej do 8 karmników znajdujących się na terenie szkoły.
3. Wyprawa do paśnika- wyłożenie karmy dla zwierząt leśnych połączone z rozpoznawaniem śladów i tropów zwierząt.
4. Akcja „zbieraj baterie” prowadzona od września 2017 r. do 11 maja 2018 r. Zebrano ok 65 kg zużytych baterii i przekazano do profesjonalnego recyklingu. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do 15 czerwca 2018 r.
5. Akcja ekologiczna „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy” to zbiórka elektrośmieci. Szkoła zebrała 5600 kg, za co otrzymała 1120 zł. Cała kwotę przeznaczona została na szkolny sprzęt sportowy.
6. Akcja ekologiczna Dzień Ziemi 2018 pod hasłem: „Oddaj zużyty telefon komórkowy- atrakcyjne nagrody czekają”. W ramach tej akcji szkołą zebrała około 5 kg telefonów komórkowych, które zostały przekazane do recyklingu. Szkoła otrzyma nagrodę oraz punkty z przeliczeniem na złotówki, za które wybierze materiały szkolne zgodnie z regulaminem. Wyniki zostaną ogłoszone jeszcze w tym meisiącu.
7. Zbiórka plastikowych zakrętek- trwa cały rok. Akcja ta ma charakter ekologiczny oraz charytatywny-gdyż zbiórką wspierane są dzieci potrzebujące pomocy. Zbiórka plastikowych zakrętek trwa nadal!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Rajczy dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za duże zaangażowanie i wkład pracy włożony w działanie na rzecz ochrony środowiska.

Przypominamy reportaż z kwietnia 2018 roku pt. "Śmieci zbieramy- szkole pomagamy!"- o akcjach ekologicznych w Szkole Podstawowej im ks. Józefa Tischnera w Rajczy :

Reportaż: Kinga Ficek

Realizacja nagrania: Wojciech Kupczak

Producent: WGmedia

Udostępnij Drukuj E-mail