Rok 2018 jest dla nas Polaków rokiem szczególnym, w którym świętujemy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. GOKiS w Rajczy również pragnie włączyć się w ogólnokrajowe obchody tego roku i w sposób szczególny uczcić ten ważny dla nas jubileusz. Z tej okazji organizuje multimedialny konkurs "Śladami przeszłości do NIEPODLEGŁOŚCI", którego celem jest zaprezentowanie niezwykłych postaci, miejsc i wydarzeń, które były ważne dla naszej małej, lokalnej ojczyzny w ciągu minionych 100 lat. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak.

Uczestnicy konkursu:
Uczestnikami konkursu są mieszkańcy Gminy Rajcza, w szczególności dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Rajcza W przypadku dzieci i młodzieży ze szkół prosimy nauczycieli o pomoc i opiekę nad powstającymi pracami.

Warunki:
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie w formie multimedialnej (wideo, pokaz slajdów, galeria zdjęć, animacja, prezentacja multimedialna…) pracy na temat "Śladami przeszłości do NIEPODLEGŁOŚCI", w której przedstawiona zostanie niezwykła postać, miejsce lub wydarzenie związane z Gminą Rajcza, które zdaniem uczestnika konkursu miało znaczący wpływ na naszą Gminę na przestrzeni ostatnich 100 lat. Prace do konkursu można zgłaszać do 31.10.2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Rajczy.

Nagrody: 
Komisja przyzna nagrody w trzech kategoriach wiekowych:
(o zakwalifikowaniu pracy do danej kategorii wiekowej będzie decydować termin jej złożenia)
- dzieci w wieku 8 – 13 lat
- młodzież w wieku od 14 lat do 18 lat
- dorośli
Komisja przewiduje przyznanie I miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnień.
Dodatkowo zostanie przyznana nagroda specjalna dla najlepszej spośród wszystkich nadesłanych prac.
Pula nagród w konkursie wynosi 2 000 zł oraz  Specjalna nagroda ufundowana przez Wójta Gminy Rajcza.

Szczegółowy regulamin konkursu i formularz zgłoszenia do pobrania pod linkiem

źródło i grafika: GOKiS Rajcza

 

Udostępnij Drukuj E-mail