Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W niedzielę 8 sierpnia 2018 r. w amfiteatrze przy Centrum Kultury odbyło się Rajczańskie Święto Tradycyjnych Smaków.

Można było posmakować i zakupić miody, wyroby z wosku pszczelego, matki pszczele oraz popróbować smacznych wyrobów i potraw regionalnych czyli serów z Serowej Krainy z Rajczy, serów wyrabianych przez Panią Olgę Zawada z Rycerki Górnej, która również prowadziła pokaz przędzenia wełny na kołowrotku, prażuchów, grochówki, pierogów, placków ziemniaczanych, placuszków z blachy tzw. „Proźnioków”, kluseczek z bryndzą i skwarkami, domowego chleba, różnego rodzaju ciast domowego wypieku, soków z pokrzywy, z róży, syropów z mniszka lekarskiego, z kwiatów czarnego bzu, różnego rodzaju nalewek, dżemów i wiele innych lokalnych specjałów.

Imprezie towarzyszył Kiermasz Twórczości Ludowej, na scenie wystąpiła Kapela „Popynkane Kirpce,” na dzieci zaś czekało wesołe miasteczko i Ziołowe Inspiracje czyli robienie obrazków z suszonych kwiatów i ziół, a czas do tańca umilał DJ. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy dziękuje wszystkim, którzy poprzez swoją obecność i przygotowanie tych wszystkich wspaniałych specjałów pomogli stworzyć tą imprezę.

{gallery}659{/gallery}

Źródło i zdjęcia: GOKis Rajcza

Udostępnij Drukuj E-mail